تهدید در زندان را با کار فرهنگی موثر به یک فرصت تبدیل کنید
تهدید در زندان را با کار فرهنگی موثر به یک فرصت تبدیل کنید
آیت الله علیرضا اعرافی ، مدیر حوزه‌های علمیه گفت: به واسطه فعالیت‌های فرهنگی و شیوه تعامل مطلوب می‌توان تهدید در زندان را به یک فرصت بزرگ و نیرو سازی در کشور تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار مسئولان سازمان زندان‌های کشور که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، با تقدیر از خدمات عوامل زندان‌های کشور و با ابراز امیدواری بر اینکه در آینده به نقطه‌ای برسیم که کمترین زندانی را داشته باشیم گفت: باید در ارتقای فرهنگی کشور به قشری که مستعد خدمت هستند توجه شود.

وی گفت: در امر زندان‌بانی مطالعه، تحقیق و پژوهش نیاز است و در این عرصه هرچه فعالیت‌ها مستند و متکی بر فکر باشد به خوبی محقق خواهد شد، لذا نیازمند است مطالعه درست و دقیق در انجام کار‌ها صورت بپذیرد و کار‌ها همراه با پشتوانه دقیق فکری معرفتی و مطالعاتی مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: پایان نامه ها، مجلات و نشریات حوزه و رشته‌های جدیدی که تناسبی با کار زندان بانی دارد می‌تواند پشتیبانی محتوایی باشد و در این راستا از همه مهمتر تربیت کادر و منابع انسانی است که بتواند در فضای زندان تاثیرات عمیقی بگذارد و این کار مهمی است.

عضو فق‌های شورای نگهبان ادامه داد: باید از عناصر فردی تاثیرگذار که دارای معلومات لازم و ویژگی‌های شخصیتی هستند بهره گرفت و دانست کسی که می‌خواهد موثر در عرصه فرهنگی باشد نیازمند هنر بسزایی است تا بتواند نقش موثری در تسخیر روح مخاطب داشته باشد.

اعرافی گفت: برای انتقال پیام حق، عناصر فرهنگی باید هنر‌های لازم را داشته و مسلح به شیوه‌های هنری متعدد و ابزاری علمی اخلاقی در تعلیم باشند.

وی اضافه کرد: در بحث خانواده‌های زندانیان هرچه باید از بعد اقتصادی، معنوی، روحی و نرم افزاری، توجه ببیشتر شود. این امر انسانی و امر بزرگی برای کشور است و هرچه قدر هم تعامل صورت بپذیرد بجا و جای کار دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سعی کنیم بهترین وضعیت از بُعد شاخص‌های جهانی داشته باشیم البته به این شکل نیز می‌باشد، لذا باید بهترین الگوی اسلامی را نیز داشته باشیم.

اعرافی در پایان اظهار داشت: در تعامل و همکاری با حوزه‌های علمیه اگر به این سه نکته شکل گیری دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه و برنامه مشترک چند ساله توجه داشته باشیم به نتیجه خواهیم رسید در غیر این صورت تلاش‌ها موثر واقع نخواهد شد و تنها در حد حرف زدن خواهد بود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان