تملک املاک باقی مانده فاز ۵ عماریاسر قم از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی شهری ایران
تملک املاک باقی مانده فاز ۵ عماریاسر قم از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی شهری ایران
حسین زنجیرانی فراهانی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در تکمیل، تملک و توسعه فاز 5 عماریاسر از ظرفیت اراضی 48 هکتاری پردیسان استفاده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده فی مابین شهرداری قم و این اداره کل، تکمیل، تملک و توسعه زیرساخت های شهری و محلی و بازگشایی تعریض محور فاز پنج عماریاسر قم و احداث زیر گذر و تسهیلات عبور و مرور از محل اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان و منابع مدیریت شهری در حال انجام است.

وی افزود: فاز پنج عماریاسر با هدف بازآفرینی شهری بافت فرسوده مصوب و بهبود وضعیت و ارتقای محلات مجاور طرح، حدفاصل خیابان معلم تا ریل راه آهن و اصلاح عبور و مرور شهری برای زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت معصومه (س) احداث می شود.

زنجیرانی توضیح داد: براساس این تفاهم نامه، به بخشی از پلاک هایی که در مسیر این پروژه قرار دارند و تخریب می شوند، زمین معوض از محل اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان واگذار می شود.

وی تصریح کرد: پلاک های معرفی شده در محدوده طرح، از اراضی تفکیکی از محل اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان به عنوان معوض کارسازی می شود.

گفتنی است اراضی ۴۸ هکتاری متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ایران و در محدوده بلوار صدمتری امام صادق و بلوار امام علی (ع) پردیسان قم قرار دارد. این اراضی به عنوان پشتوانه احیا و ساماندهی بافت های فرسوده شهر قم به عنوان مصوبه دور اول سفر رییس جمهور به قم، به استان تفویض شد.

  • منبع خبر : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم