اولویت شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ ساخت پارکینگ است
اولویت شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ ساخت پارکینگ است
سقائیان نژاد با بیان اینکه سال آینده اولویت ما ساخت پارکینگ است گفت: با مذاکراتی که با وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی داشتیم در اطراف مسجد مقدس جمکران ۶۰ هکتار زمین برای ساخت پارکینگ اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، شهردار قم امروز با حضور در برنامه تجلی خدمت در رادیو قم گفت: تمرکز شهرداری بر روی اتمام طرح‌های نیمه تمام هسته مرکزی شهر به منظور رفع مشکلات ترافیکی و محیطی این منطقه است.

سید مرتضی سقائیان نژاد افزود: اتمام طرح‌هایی همچون ساماندهی میدان شهید مطهری، چهل اختران، عماریاسر، قبرستان نو، پارکینگ شرقی، شیخان، دروازه ری، تقاطع‌های غیر همسطح محور فردوسی از جمله اولویت‌های شهرداری قم برای ساماندهی هسته مرکزی شهر است.

وی از آغاز عملیات اجرایی پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد و گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر دو هزار و هشتصد میلیارد تومان در شورای اسلامی شهر تصویب شده است.

شهردار قم با اشاره به طرح عمار یاسر و با بیان اینکه اجرای این طرح نیم قرن قدمت دارد افزود: ۸۰ پلاک در مسیر اجرای طرح عمار یاسر قرار دارد که تا پایان سال تملک خواهد شد.

سقائیان نژاد با بیان اینکه در اطراف قبرستان نو ۱۳۲ مغازه وجود دارد که در صورت ساماندهی، ۵ هکتار به فضای سبز شهری اضافه می‌شود افزود: در خصوص ساماندهی اطراف میدان شهید مطهری و میدان میوه و تره بار آن، مذاکرات خوبی با آستان مقدس حضرت معصومه (س) داشتیم.

شهردار قم با بیان اینکه برای حل مشکلات ترافیکی شهر، ساخت ۳۵ تقاطع غیر همسطح را در دستور کار قرار دادیم که از این تعداد ۱۶ تقاطع به بهره برداری رسیده است افزود: در محور فردوسی به طول ۲۵ کیلومتر ۱۱ تقاطع غیر همسطح پیش بینی شده که ۴ تقاطع آن از جمله تقاطع میدان نماز تا پایان سال افتتاح می‌شود.

سقائیان نژاد با اشاره به اتمام ساخت مرحله اول ساخت مترو از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری به طول ۶ کیلومتر گفت: تنها مشکل افتتاح این طرح نداشتن واگن است که با مذاکرات صورت گرفته ۵۵ واگن اختصاص پیداکرده که تا ۱۵ ماه آینده این واگن‌ها وارد قم شود.

شهردار قم افزود: تا زمان وارد شدن واگن ها، مذاکراتی را با شهرداری مشهد صورت گرفته تا ۳ رام قطار به قم تحویل داده شود.

وی در خصوص اجرای طرح منوریل هم گفت: تاکنون برای این طرح ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و بنا داریم از طریق تهاتر نفت، خط منوریل تا ایستگاه مصلی تکمیل شود.

سقائیان نژاد با بیان اینکه سال آینده اولویت ما ساخت پارکینگ است گفت: با مذاکراتی که با وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی داشتیم در اطراف مسجد مقدس جمکران ۶۰ هکتار زمین برای ساخت پارکینگ اختصاص یافت.

شهردار قم با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: به تازگی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید، ۵۰ دستگاه ون و ۵۰ دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل ونقل شهری اضافه شد.

سقائیان نژاد از انعقاد قرارداد با شرکت‌های موتور سازی قم برای خرید ۱۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت برقی خبر داد و گفت: متقاضیان استفاده از موتور سیکلت‌های برقی از ۱۰۰ میلیون وام بهرمند می‌شوند.

وی افزود: موتور سیکلت‌های برقی بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون قیمت دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیمای استان قم