تمام شرایط برای صدور مجوز فرودگاه فراهم شده است
تمام شرایط برای صدور مجوز فرودگاه فراهم شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در مراسم تکریم و معارفه استاندار قم که عصر امروز در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خدمت‌رسانی به مردم قم به مدت پنج‌سال در دو کسوت فرماندهی سپاه استان و استانداری توفیق الهی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در مراسم تکریم و معارفه استاندار قم که عصر امروز در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خدمت‌رسانی به مردم قم به مدت پنج‌سال در دو کسوت فرماندهی سپاه استان و استانداری توفیق الهی بود.

وی با اشاره به اینکه تمام دستاوردهای این مدت در سایه همراهی، همدلی و همکاری همگانی محقق شد، مطرح کرد: مراجع تقلید، اعضای جامعه مدرسین و تولیت‌های آستان مقدس حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران در این مسیر همکاری و رهنمودهای موثری داشتند.

استاندار سابق قم با بیان اینکه در ابتدای فعالیت در استان قم با مشکلات متعددی مواجه بودیم، عنوان کرد: برخی از پروژه‌های قم بیش از چند دهه راکت مانده بود و زیر سایه غفلت مدیران اسبق از یادها رفته بود.

وی از سفر نخست رئیس جمهور به استان قم یاد کرد و گفت: در این سفر توانستیم ۱۵۳ مصوبه اخذ کنیم تا بسیاری از مشکلات استان رفع شود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه قم به کارگاه بزرگی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این کارگاه با همت و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی به دست آمده است.

وی ضمن تبریک به آقامیری استاندار جدید قم، تصریح کرد: قطعا ایشان نیز مسیر رشد و توسعه استان قم را در پیش‌ خواهد گرفت و این مسیر را ادامه خواهد داد.

استاندار سابق قم، فرودگاه قم را مدنظر قرارداد و گفت: این پروژه بدون هیچ مجوز و مدرک قانونی کلنگ‌زنی شده بود و در نهایت پس از جلسات متعدد مقرر شد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی فرودگاه قم احداث شود؛ تا امروز تمام شرایط برای صدور مجوز آن فراهم شده است.

* اصلاح ۱۸۰۰ میلیاردی در قراردادهای مترو قم

وی با بیان اینکه حدود هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اصلاح قرارداد در پروژه مترو داشته‌ایم، یادآور شد: امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکل تامین واگن متروی قم رفع شود و ادامه مسیر آن نیز تکمیل شود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه زمان بسیاری برای تعیین و تکلیف منوریل قم صرف شده است، بیان کرد: تا زمانی‌که مردم حاصل این جلسات را در کف میدان نبینند قانع نخواهند شد ولی در نهایت مقرر شد مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر طراحی را برای ادامه منوریل تا پردیسان آماده کنند.

وی با بیان اینکه اقداماتی نیز در حوزه بافت فرسوده در استان قم صورت گرفته است، ابراز کرد: خانه‌های زیر دکل نیز از دیگر مشکلات در استان قم بود که گرفتاری‌ها، آسیب‌های اجتماعی و … را برای ساکنین این محله به همراه داشت که به لطف خدا درحال رفع شدن است.

استاندار سابق قم با اشاره به اینکه یکی از جاده‌های حادثه‌خیز استان قم جاده پردیسان-ورجان بود، اظهار کرد: مسیر جدید دو طرفه با پیگیری‌های انجام شده درحال احداث است.

*اختصاص بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی به دریاچه نمک قم

وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها به برکت و لطف اهل بیت(ع) بوده است، مطرح کرد: جلسات متعددی با موضوع دریاچه نمک نیز برگزار شده است که در نهایت مقرر شد ۱۰ هزار میلیارد تومان برای آن اختصاص پیدا کند که تامین ۸۰ درصد آن با بخش خصوصی و تامین ۲۰ درصد آن با کمیته امداد خواهد بود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در مورد فاضلاب مشکلات اساسی داریم، عنوان کرد: در این عرصه نیز باتوجه به اینکه بخش زیادی از پساب استان هدر می‌رفت، با بخش خصوصی قراردادی منعقد و بخشی از آن نیز محقق شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف اقدامات مهم صورت گرفته است و این مسیر ادامه خواهد داشت، مطرح کرد: در حوزه صنعت قم باتوجه به ملاحظات موجود ورود پیدا کردیم و بسیاری از کارخانه‌ها را احیا و ظرفیت بسیاری را دوچندان کردیم.

استاندار سابق قم با اشاره به اینکه توجه اصلی ما به مشاغل خانگی، سوغات و صنایع دستی قم بوده است، خاطرنشان کرد: هر اقدامی که در قم صورت می‌گیرد، باید متناسب با شرایط فرهنگی این شهر باشد و نباید در مسیری گام برداریم که حرم حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه تحت الشعاع قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تیم فعال در عرصه مدیریت استان زمینه‌ رشد و توسعه استان را فراهم کرده است، تصریح کرد: قم شایسته خدمت‌رسانی‌های بیش‌تر است چراکه علاوه‌بر اینکه قم یک جهان شهر است، عقب ماندگی‌هایی با قدمت چندین دهه در این شهر وجود دارد.

پایان پیام/۷۸۰۳۰