تقاطع غیرهمسطح شهدای جبهه مقاومت ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
تقاطع غیرهمسطح شهدای جبهه مقاومت ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
داود طلوعی، سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان از سرعت و پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی پروژه ساخت و احداث تقاطع غیرهمسطح جبهه مقاومت در میدان روستای ورجان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: با تشکیل شهرستان جدید کهک، توسعه زیرساخت‌های حوزه راه و حمل و نقل و جاده‌ای در دستور کار این اداره کل است.

داود طلوعی افزود: در محدوده و اطراف این شهرستان به دلیل جذابیت گردشگری و تنوع آب و هوایی، در طول سال شاهد حجم بالای تردد در محور قم- کهک هستیم.

او گفت: خودرو‌های عبوری از سه مسیر، ونارچ، لنگرود و پردیسان به شهرکهک دسترسی دارند.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به این که نقطه مشترک خودرو‌های عبوری در هر سه مسیر روستای ورجان است گفت: در طول سال به ویژه در فصل تابستان شاهد حجم بالای تردد در محدوده روستای ورجان هستیم و برای هدایت ترافیک و کاهش تصادفات اقدامات اساسی نیاز است.

طلوعی با بیان این که میدان ورودی ورجان نقطه حادثه خیز و پر مخاطره است افزود: متاسفانه در طول سال‌های گذشته شاهد تصادفات زیادی در مسیر‌های منتهی به این میدان بوده ایم که با تأمین اعتبار، عملیات اصلاح این میدان در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: احداث تقاطع غیر همسطح در این منطقه، مشکل گره ترافیکی و ترافیک عبوری این نقطه را حل خواهد کرد.

طلوعی با بیان این که پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح شهدای جبهه مقاومت ۶۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: عملیات اجرایی این تقاطع در دو بخش احداث یک دستگاه پل و احداث رمپ و لوپ‌های دسترسی در دست اقدام است.

او گفت: عملیات اجرایی در تقاطع غیرهمسطح شهدای جبهه مقاومت با احداث پل از مرداد ۱۴۰۰ آغاز شده است و در قسمت ابنیه فنی تقاطع به اتمام رسیده و عملیات خاکریزی پروژه با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد و با تکمیل دسترسی‌ها و رمپ و لوپ‌های مسیر، تابستان ۱۴۰۲ شاهد بهره برداری از این تقاطع خواهیم بود.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خصوص جزییات مسیر و دسترسی خودرو‌های عبوری گفت: یک دستگاه پل از خروجی ورجان به سمت لنگرود احداث می‌شود و تمامی خودرو‌های عبوری که از سمت ورجان به سمت لنگرود و بالعکس قصد عزیمت دارند از روی پل تردد می‌کنند.

طلوعی افزود: تردد خودرو‌ها از پردیسان به ورجان از رمپ کنار تقاطع و از ورجان به پردیسان از زیر پل خواهد بود.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: امیدواریم با احداث این تقاطع بخشی از گره ترافیکی و مخاطرات ورودی روستای ورجان مرتفع شود و از همه رانندگان خودرو‌های عبوری تقاضا داریم در طول مدت احداث پل، با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در آن محدوده، همکاری لازم را با این اداره کل و پلیس راه داشته باشند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان