تصویب طرح راه‌اندازی سایت تفکیک پسماند شهرستان کهک
تصویب طرح راه‌اندازی سایت تفکیک پسماند شهرستان کهک
طرح اولیه راه‌اندازی سایت تفکیک پسماند شهرستان کهک در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان قم تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابراهیم معتمدی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قم برگزار شد، با تاکید بر لزوم مدیریت پسماند در بخش‌ها و شهرستان‌ها، اظهار کرد: کلیات طرح اولیه راه‌اندازی سایت تفیکیک پسماند شهرستان کهک مورد تائید است.

وی با بیان اینکه باید دیگر شهرستان‌ها نیز پای کار بیایند و طرح‌های خود را ارائه دهند، مطرح کرد: باید هرچه سریع‌تر مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی ازجمله تصفیه‌خانه، پساب صنعتی و … با حضور اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی تعیین تکلیف شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: توسعه شهر به سمت نیزار است و به همین دلیل باید محل تخلیه‌ نخاله‌های ساختمانی در جهت مخالف این طرح توسعه باشد.

وی با اشاره به اینکه باید جهت وزش باد نیز برای انتخاب سایت تخلیه نخاله‌های ساختمانی مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: بهترین محل برای این اتفاق چاله‌های کوره‌ها موجود در محدوده جمکران است.

معتمدی تاکید کرد: البته این اتفاق باید در محدوده بعدی فاز توسعه مسجد مقدس جمکران و حریم ایمنی این مسجد رخ دهد.

وی در پایان تصریح کرد: در حقیقت زمین‌های این محدوده برای هیچ کاربری دیگری قابلیت استفاده ندارد و تنها باید ترکیبی از تخلیه نخاله و فضای سبز را در این محدوده شاهد باشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم