تصادف‌های فوتی درون شهری قم ۱۱ درصد افزایش یافت
تصادف‌های فوتی درون شهری قم ۱۱ درصد افزایش یافت
صدفی با بیان اینکه تصادف‌های منجر به جرح درون شهری قم نیز در ۶ ماه اول امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: با این حال آمارها حاکی از افزایش ۱۱ درصدی تصادف‌های فوتی درون شهری قم طی بازه زمانی مذکور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سرهنگ غلامرضا صدفی با بیان اینکه تصادف‌های منجر به جرح درون شهری قم نیز در ۶ ماه اول امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت، اظهار کرد: با این حال آمارها حاکی از افزایش ۲۱ درصدی تصادف‌های خسارتی در استان است.

وی با اشاره به این‌که‌ پلیس راهنمایی و رانندگی در برخورد با تخلفات ۲ نوع تخلفات عادی و حادثه خیز را در پیش رو دارد، تصریح کرد: تصادف‌های حادثه ساز در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد در مورد برخورد پلیس با این تخلفات افزایش داشته‌است.

صدفی افزود: یکی از موارد اصلی وظایف پلیس، روان‌سازی ترافیک است و با توجه به این که قم شهر مناسبت‌هاست، شاهد روان سازی ترافیک به صورت ویژه توسط همکاران خود هستیم تا گره ترافیکی ایجاد نشود.

وی بیان کرد: مشکل اصلی در نقاط اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) کمبود پارکینگ است و با توجه به‌ این‌ که‌ ظرفیت پارکینگ‌ها در اطراف حرم محدود است پلیس مجبور است معابر اطراف را ساماندهی کند.

هم اینک۶ هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ عمومی به جزء پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری، در قم فعال است و پنج‌هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید نیز درحال ساخت است.

وی یادآور شد: بیشترین فراوانی تخلف‌های رانندگی درون شهری در قم سبقت غیرمجاز ، سرعت،خستگی خواب آلودگی و عدم توجه جلو است و درداخل شهر قم ۳۶ درصد تصادف‌ها به دلیل عدم توجه به جلو است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا