تشکیل ۱۱ کارگروه تخصصی تبلیغ در سازمان اوقاف و امور خیریه
تشکیل ۱۱ کارگروه تخصصی تبلیغ در سازمان اوقاف و امور خیریه
حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده، مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: 11 کارگروه تخصصی تبلیغی در مجموعه اعزام مبلغ اوقاف شکل گرفته که از این پس مبلغان بر اساس تخصص خود در مناسبت‌های مختلف به نقاط مختلف کشور اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده در همایش بزرگ نهضت تفسیر قرآن کریم در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور که روز گذشته در سالن همایش‌های امامزاده شاه سید علی (ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف منتظران واقعی، حفظ دین در جامعه است.

وی افزود: مبلغان مذهبی برای احیای دین گام بر می‌دارند و امیدوارند این تلاش‌ها مورد رضایت خداوند و امام عصر(عج) قرار بگیرد و آنها جزو زمینه‌سازان ظهور باشند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تشکر از مبلغان اوقاف که طی ایام تبلیغی فاطمیه در مناطق مختلف به ویژه مدارس حضور چشمگیری داشتند گفت: گفته می‌شد میان دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها با روحانیت فاصله افتاده ولی حضور مبلغان، موجب می‌شود این فاصله کمتر شود.

وی با بیان اینکه تصور اولیه سازمان اوقاف نیز، استقبال چشمگیر دانش‌آموزان از روحانیون مبلغ به این شکل که شاهد هستیم نبود خاطرنشان کرد: در این زمینه معاونان فرهنگی ادارات کل اوقاف استان‌ها هماهنگی خوبی ایجاد کردند و همکاری گسترده آنها سبب استقبال از مبلغان شد.

شفیع‌زاده عنوان کرد: ۲۰۰ نفر از مبلغانی که پیش از این با فضای مدارس آشنا بودند انتخاب شدند و طی هماهنگی با سرگروه‌های تبلیغی و معاونین فرهنگی استان‌ها به مدارس اعزام شدند که در نهایت تعداد آنها به ۳۹۴ نفر افزایش یافت.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در فاطمیه امسال و طی پنج روز، مبلغان اوقاف در سراسر کشور در ۹۸۰ کلاس متوسطه اول حضور پیدا کردند گفت: همچنین در این مدت مبلغان روحانی اوقاف در ۴۵۰ کلاس متوسط دوم هم به کار تبلیغی پرداختند.

وی ادامه داد: دو ماه قبل جلسه‌ای با حضور ریاست سازمان اوقاف برگزار و حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی هم مطالبه نماینده ولی فقیه را مطرح کردند که در مورد تبلیغ تخصصی با محوریت جوانی جمعیت و تعالی خانواده بود.

شفیع‌زاده با اشاره به هم اندیشی صورت گرفته در اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف گفت: مقرر شده است که ۱۱ کارگروه تخصصی در این زمینه تشکیل شود که تاکنون ۴ مورد از آنها شکل گرفته و به این ترتیب و در آینده نزدیک، اعزام مبلغان به صورت عمومی صورت نمی‌گیرد بلکه آیین‌نامه‌ای تدوین شده که بر اساس آن مبلغان به صورت تخصصی تربیت و اعزام شوند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در ایام الله دهه فجر امسال، مبلغانی که تخصص و تجربه سخنرانی چند رسانه‌ای داشتند به مدارس، دانشگاه‌ها، بقاع متبرکه و دیگر مکان‌هایی که اجتماعات انسانی شکل می‌گیرد اعزام شدند و کار تخصصی تبلیغ را انجام دادند.

وی افزود: سرگروه‌هایی در دهه فجر امسال اعزام شدند که توانایی اجرای سخنرانی چند رسانه‌ای با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی را داشتند.

شفیع‌زاده از آغاز فرآیند شکل‌گیری کارگروه‌های تفسیر و مشاوره خبر داد و گفت: هر کدام از مبلغان باید با توجه به علاقه و استعداد خود، در یکی از این ۱۱ کارگروه شرکت کنند ضمن اینکه دوره‌های آموزشی آینده هم بر اساس موضوع کارگروه‌ها برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : وابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم