تسهیلات ویژه دولت برای بانوان روستایی و شهرهای تابعه قم
تسهیلات ویژه دولت برای بانوان روستایی و شهرهای تابعه قم
اهرمی اظهار داشت: برای تکریم از فرهنگ فرزند آوری و حمایت از مادران روستایی، چنانچه بیمه‌شده در ایام بیمه پردازی صاحب فرزند چهارم یا پنجم شود به ازای هر فرزند دو سال سابقه متصل به سنوات بیمه پردازی ناشی از اجرای قانون حمایت از جوانی جمعیت اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام رحیم اهرمی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) و روز مادر اظهار کرد: دولت در راستای حمایت از اقشار تولیدکننده و زحمتکش تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته که دو مورد آن در قالب بیمه اجتماعی حائز اهمیت است.

وی افزود: یکی از این تسهیلات که پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه اجتماعی توسط دولت است، برای بانوان و آقایان در نظر گرفته‌شده است. دیگری رایگان‌شدن بیمه اجتماعی مادران روستایی غیرشاغل دارای سه فرزند بیشتر است.

وی گفت: تخصیص اعتبار طرح رایگان شدن بیمه مادران دارای سه فرزند بیشتر، توسط سازمان برنامه‌وبودجه آغازشده و به‌زودی شاهد اجرای این طرح در استان قم خواهیم بود.

به گفته اهرمی، برای تکریم از فرهنگ فرزند آوری و حمایت از مادران روستایی که شامل این طرح می‌شوند، چنانچه بیمه‌شده در ایام بیمه پردازی صاحب فرزند چهارم یا پنجم شود به ازای هر فرزند دو سال سابقه متصل به سنوات بیمه پردازی ناشی از اجرای قانون حمایت از جوانی جمعیت اضافه می‌شود.

وی افزود: این تسهیلات ویژه بانوان ۱۸ تا ۵۰ سال مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان قم است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان قم برخورداری از خدمات درمانی، مزایای پیری، مستمری ازکارافتادگی، برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه‌شده متوفی از مستمری و نقل‌وانتقال سوابق بیمه‌ای را از دیگر مزایای عضویت در این صندوق برشمرد.

اهرمی گفت: اهالی روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان برای بهره‌مندی از تسهیلات بیمه‌ای می‌توانند به کارگزاری‌های دوازده‌گانه استان در شهرهای تابعه و برخی روستاهای بزرگ و یا صندوق بیمه اجتماعی استان واقع در بلوار غدیر، نرسیده به میدان ارتش، خیابان امام سجاد(ع) غربی پلاک ۲۶ مراجعه کنند.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس