ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید برنامه سالانه مدیران قم باشد
ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید برنامه سالانه مدیران قم باشد
سیدمحمد آقامیری، استاندار قم گفت: توسعه فرهنگ دفاع مقدس باید در طول سال دنبال شود و نباید محدود به هفته دفاع مقدس باشد تا آن چیزی که در شان دفاع مقدس است به معنای واقعی در جامعه ترویج شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمد آقامیری عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم که در سالن امام جواد(ع) برگزار شد، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یک فرهنگ است که نباید صرفا با دید تاریخی به آن نگاه کنیم بلکه دیدمان باید فرهنگی‌ باشد.

وی افزود: توسعه فرهنگ دفاع مقدس باید در طول سال دنبال شود و نباید محدود به هفته دفاع مقدس باشد تا آن چیزی که در شان دفاع مقدس است به معنای واقعی در جامعه ترویج شود.

استاندار قم تصریح کرد: شهدا و دفاع مقدس نمادهای اصلی زندگی ما هستند لذا نمی‌شود آن‌ها را محدود به یک هفته کنیم. این فرهنگ می‌بایست تبدیل به برنامه روزانه همه ما باشد.

آقامیری خاطرنشان کرد: سرکشی و بازدید از خانواده شهدا نیز مختص و محدود مناسبت‌ها نباشد، تکریم خانواده شهدا باید در طول سال در دستور کار مدیران دستگاه‌ها قرار بگیرد.

وی اشاره کرد: واقعیت این است مواردی همچون مشکلات فرهنگی، بی‌حجابی‌ها و… خانواده شهدا را اذیت می‌کند، ما مدیران وظیفه داریم این مشکلات را شناسایی و حل کنیم تا باعث رنجش این عزیزان نشود.

استاندار قم تاکید کرد: وقتی وصیت‌نامه شهدا را مطالعه می‌کنیم همگی از یک موضوع مشترک سخن گفته‌اند؛ شهدای عزیز سفارش کرده‌اند که امام خمینی (ره) را تنها نگذاریم. منظور این است که نباید بزاریم آرمان‌های امام فراموش شده و به آن‌ها آسیبی برسد.

آقامیری‌ گفت: شهدا با خون خود باعث اعتلای آرمان‌های امام راحل شدند، امروز نیز همه ما وظیفه داریم از آرمان‌های رهبر انقلاب دفاع کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ارائه خدمات به خانواده شهدا در استان باید افزایش یابد، اظهار داشت: مدیران موظف هستند مشکلات خانواده شهدا در ابعاد و بخش‌های مختلف را حل کنند. اگر از خانواده شهدا غافل شویم خداوند متعال توفیق خدمت را از ما مدیران خواهد گرفت.

آقامیری عنوان کرد: ما به شهدا و خانواده‌ آن‌ها بدهکاریم، هرچقدر تلاش کنیم و به آن‌ها خدمات ارائه دهیم همچنان بدهکار هستیم. لذا باید به مشکلات آن‌ها توجه کنیم و در راستای حل آن‌ها گامی برداریم.

استاندار قم ادامه داد: حقوق فرزندان شهدا خط قرمز بنده در مدیریت استان است و از حق آن‌ها کوتاه نخواهم آمد. مدیران دستگاه‌ها توجه کنند که حق هیچ فرزند شهیدی در استان پایمال نشود. مدیران رفتار پدرانه با فرزندان شهدا داشته باشند.

آقامیری اشاره کرد: ارتباط با شهدا و حضور سر مزار شهدا باید موضوعی باشد که مدیران دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان به آن توجه کنند. با شهدا نجوا کنیم و یقین داشته باشیم دعای خیر شهدا نصیبمان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیران برای خدمت‌رسانی به مردم برنامه‌ریزی مناسب داشته باشند. مردم امروز در پیج و خم دیوان سالاری‌های اداری عذاب می‌کشند. خدمت‌رسانی به مردم و حل مشکل مستضعفین از اصلی‌ترین آرمان‌های امامین انقلاب است که باید این تکلیف را به درستی انجام دهیم.

استاندار قم در پایان مطرح کرد: جمعه ۳۱ شهریورماه رژه نیروهای مسلح در مسجد مقدس جمکران با حضور مردم و خانواده شهدا برگزار خواهد شد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس