تدوین برنامه عملیاتی برای حل مشکلات نمازخانه های بین راهی قم
تدوین برنامه عملیاتی برای حل مشکلات نمازخانه های بین راهی قم
سیدمحمد تقی شاهچراقی ، استاندار قم بر تدوین برنامه عملیاتی برای حل مشکلات نمازخانه های بین راهی استان قم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه ستاد اقامه نماز استان قم که در سالن جلسات شبستان محراب آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه باید شرایط اقامه نماز در مراکز تجاری و خدماتی فراهم شود، اظهار کرد: همچنین باید ستاد اقامه نماز به دنبال عقد تفاهم نامه همکاری با شهرداری قم و اداره‌کل ورزش و جوانان نیز باشد.

وی با بیان اینکه کرونا عقب افتادگی بسیاری برای ما داشت، مطرح کرد: باید جهت‌گیری مناسبی در موضوع نماز صورت بگیرد و موانع مجموعه‌های مختلف در حوزه نماز شناسایی شده و به دنبال رفع آن‌ها باشیم.

استاندار قم اضافه کرد: باید از ظرفیت دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که جامعه هدف مشخص و متمرکزی دارند و یا از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار بوده، استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه نمازخانه‌های بین راهی مشکلی داریم، عنوان کرد: برای حل این مشکل در استان قم نیازمند کمک و حمایت‌های ملی هستیم که امیدواریم توسط ستاد ملی اقامه نماز پیگیری شود.

شاهچراغی ادامه داد: در استان می‌توانیم نیازمندی‌های نمازخانه‌های بین راهی را احصا کنیم ولی اعتبارات استانی و ادارات به حدی نیست که بتوانیم این نمازخانه‌ها را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه در مسیر گرمسار به قم هیچ مسجد و یا مرکز خدماتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا بستر لازم برای نماز زائرین و مسافرین فراهم شود.

استاندار قم در پایان تصریح کرد: زمینه اقامه نماز در بین جوانان وجود دارد که نیازمند بسترسازی مناسب در این راستا هستیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر