تخصیص هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی به استان قم
تخصیص هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی به استان قم
ابراهیم معتمدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم از تخصیص هزار و 949 میلیارد تومان تا سال 1403 از منابع ملی و وزارتخانه‌ای به استان قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابراهیم معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به قم، اظهار کرد: سفر رئیس‌جمهور به قم دارای ۱۵۶ مصوبه بود و مجموع اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به قم دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که طی سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تخصیص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص پیداکرده است، مطرح کرد: همچنین دو قالب دیگر که واگذاری زمین برای انجام پروژه و استفاده از ظرفیت تهاتر با نفت بوده برای استان قم در نظر گرفته‌ شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: بعد از انجام سفر و تکمیل مجموع خواسته‌های استان قم، با توجه به تهیه و تدوین نظام مسائل استان، بازطراحی در حوزه مصوبات سفر انجام شد.

وی اضافه کرد: در طی فرآیند بازطراحی به این نتیجه رسیدیم که بخشی از مشکلات زیربنایی استان از مصوبات سفر جامانده که نیازمند پیگیری ویژه است.

معتمدی خاطرنشان کرد: نمایندگان استان قم در مجلس شورای اسلامی و مجموعه دستگاه‌های اجرایی در بخش متمم سفر با محوریت استاندار قم پیگیری‌های لازم را انجام دادند و در نهایت هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۳ از منابع ملی و وزارتخانه‌ای به استان قم تخصیص پیدا کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم