تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف سرمایه‌گذاری در قم
تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف سرمایه‌گذاری در قم
ابوالفضل شهیدی مهر ، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری قم گفت: در سند سال جدید رقم سرمایه‌گذاری به مبلغی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی به بالغ بر ۲۰ هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابوالفضل شهیدی مهر با اشاره به سند سرمایه‌گذاری و اشتغال استان قم در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: در این سند رقم سرمایه‌گذاری ۵ هزار ۷۷۷ میلیارد ریال مشخص شد.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغال نیز درنظر گرفته شد، مطرح کرد: در حوزه سرمایه گذاری شاهد تحقق صد در صدی اهداف سند بودیم.
مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری قم با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال نیز برای حدود ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شد، عنوان کرد: در عرصه نیز شاهد تحقق حدود ۹۰ درصدی اهداف اشتغال‌زایی سند بودیم.

وی با بیان اینکه باتوجه به نرخ رشدی که از طرف دولت سیزدهم تکلیف شد باید استان‌ها به رشد ۷.۸ درصدی برسند، خاطرنشان کرد: سند سرمایه‌گذاری و اشتغال اسان در سال ۱۴۰۱ نیز در همین راستا تدوین و ابلاغ شد.

شهیدی مهر ادامه داد: در سند سال جدید رقم سرمایه‌گذاری به مبلغی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی به بالغ بر ۲۰ هزار نفر افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری از نظر سرمایه‌گذاری ۸۰ درصد و اشتغال ۳۵ درصد افزایش داشته‌ایم، تصریح کرد: اگر قرار است به اهداف دولت سیزدهم و رویکرد جهادی در عرصه اقتصاد برسیم باید از همان سال اول برنامه جهشی را تدوین، ابلاغ، مطالبه و پیگیری کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا