تحقق کامل برنامه ابلاغی کودهای شیمیایی یارانه ای استان قم
تحقق کامل برنامه ابلاغی کودهای شیمیایی یارانه ای استان قم
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از تحقق کامل برنامه ابلاغی کودهای شیمیایی یارانه ای استان قم در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین زند ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر بیان کرد: سهمیه سالیانه کود شیمیایی یارانه ای استان که توسط وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ میگردد در سالجاری به میزان ۲۱۰۰۰ تن می‌باشد که از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون علیرغم تمامی مشکلات و محدودیت های موجود، ۱۰۰ درصد برنامه سال جاری تامین و تدارک شده است.
وی اضافه کرد: برنامه کودی سالیانه شامل کودهای ازته ، فسفاته و پتاسه میباشد که از مقدار تدارک شده از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۶۰۰۰ تن در بخش کشاورزی استان توزیع و مصرف شده است و طبق برنامه ریزی بعمل آمده، مابقی کود توزیع نشده در انبار های تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ذخیره سازی شده است تا ان‌شاءالله کودهای مورد نیاز کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان به موقع تامین و توزیع گردد.
زند در ادامه افزود: تدارک میزان حدود ۲۱۰۰۰ تن انواع کودهای ازته ، فسفاته و پتاسه در سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۵% درصد رشد داشته است . .
وی با اشاره به تحویل به موقع کود به کشاورزان عزیز افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان قم دارای ۲۱ کارگزار توزیع و فروش نهاده های کشاورزی می‌باشد و مطابق برنامه زمانبندی شده کلیه محمولات کودی به موقع و در زمان مناسب جهت مصرف کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی در محل کارگزاری‌ها حمل، بارگیری و تخلیه گردیده است.
وی خاطر نشان کرد: ۱۰۰ درصد کودهای شیمیایی یارانه ای توزیعی در سالجاری در استان از طریق سامانه پایش مواد کودی و بر اساس حواله الکترونیکی کود انجام شده است .