تجهیز خانه های ورزش روستایی قم اولویت اداره کل ورزش و جوانان است
تجهیز خانه های ورزش روستایی قم اولویت اداره کل ورزش و جوانان است
ابراهیم سانی خانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت:‌یکی از اولویت های این اداره کل تجهیز و راه اندازی خانه های ورزش روستایی برای توسعه ورزش برای همه اقشار جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، ابراهیم سانی خانی اظهار داشت: برای تجهیز و راه اندازی هر خانه ورزشی روستایی ۲۰۰ میلیون ریال هزینه مورد نیاز است که این مبلغ صرفا برای تهیه تجهیزات ورزشی اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: تمام تلاش خود را در دولت سیزدهم به کار خواهیم بست تا خانه های ورزش روستایی از نظر امکانات تجهیز شوند و در هفته جاری سه خانه ورزش روستایی در استان قم تجهیز و راه اندازی شد.

وی سه روستای مورد اشاره را روستاهای طغرود و مهرآفرین از توابع شهرستان جعفرآباد و مومن آباد از توابع بخش مرکزی عنوان کرد و افزود: این خانه های ورزش روستایی با هزینه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال تجهیز شدند.

سانی خانی یادآور شد: تجهیز خانه های ورزش روستایی از برنامه های اداره کل ورزش و جوانان به مناسبت هفته تربیت بدنی بود که بتازگی پایان یافت.

وی تاکید کرد: در مورد طرح تجهیز خانه های ورزش روستایی باید به این نکته توجه داشت که برای آن ها ساختمانی احداث نمی شود.

وی ادامه داد: در روستاها باید از مکان های غیرفعال و بدون استفاده پس از مرمت نسبی برای استفاده جوانان از امکانات ورزشی بهره برد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا