– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، تجمع حماسی روز نهم دی روز بصیرت و میثاق امّت با ولایت با حضورطلاب و روحانیون و مردم شهر خون و قیام پیش از ظهر امروز در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد. آیت الله سید هاشم حسینی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، تجمع حماسی روز نهم دی روز بصیرت و میثاق امّت با ولایت با حضورطلاب و روحانیون و مردم شهر خون و قیام پیش از ظهر امروز در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، آیت الله محسن  اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله شب زنده دارعضو فقهای شورای نگهبان، سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع)، احمد حاجی زاده معاون استاندار قم، سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان ، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.

اجرای سرودهای حماسی و انقلابی توسط جمعی از نوجوانان و جوانان قمی و شعرخوانی علی مالکی‌نژاد در وصف انقلاب اسلامی از جمله برنامه های این مراسم بود.

مردم و حوزویان قم در این اجتماع با سردادن شعارهای «ملت قهرمان ما پیوسته، هیمنه آمریکا را شکسته»، «شعار ملت ما، پیروی از رهبر است، همدلی و اتحاد حافظ این کشور است»، «زنان با حجاب ما مایه افتخارند، فتنه‌گران بی‌حیا مایه ننگ و آرند»، «ما همه عمار توییم خامنه‌ای، مطیع فرمان توییم خامنه‌ای»، «خامنه‌ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایتش حیدر است»، «در ۹ دی با شور و همصدایی، نابود شد فتنه آمریکایی»، «ملت ما بیدار است از آمریکا بیزار است»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و … انزجار خود را از فتنه‌گران داخلی و خارجی اعلام کردند.

 سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی احتشام از اساتید حوزه علمیه و امام جمعه کاشان نیز از دیگر بخش های این تجمع بزرگ بود.

در پایان این مراسم بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه به مناسبت یوم الله ۹ دی قرائت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، ۹ الی ۱۹ دی ماه به عنوان دهه بصیرت نامگذاری شده است، در دهه بصیرت امسال بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع فرهنگی در استان قم برگزار می‌شود.