تجلیل رئیس جامعه مدرسین از اقدام غیرتمندانه شهید "حمیدرضا الداغی"‌
تجلیل رئیس جامعه مدرسین از اقدام غیرتمندانه شهید "حمیدرضا الداغی"‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از دشتستان ، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در مراسم سوگواری شهادت امام صادق علیه‌السلام در دهقاید دشتستان با تشریح شخصیت رئیس مذهب شیعه اظهار داشت: دوران امام صادق علیه‌السلام بخشی مربوط به دوره امویان و بخشی هم […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از دشتستان ، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در مراسم سوگواری شهادت امام صادق علیه‌السلام در دهقاید دشتستان با تشریح شخصیت رئیس مذهب شیعه اظهار داشت: دوران امام صادق علیه‌السلام بخشی مربوط به دوره امویان و بخشی هم به دوران عباسی بر می‌گردد این دوران با وجود جنایات دستگاه اموی و عباسی ولی اوج شکوفایی معارف اهل بیت علیه‌السلام است.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه دوران امامت امام صادق علیه‌السلام در انتهای حکومت بنی امیه و ابتدای روی کار آمدن بنی عباس بود گفت: زمان امامت امام جعفر صادق علیه‌السلام بسیار سخت و یکی از پرآشوب‌ترین دوران‌ سیاسی تاریخ اسلام بود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خدمات علمی امام جعفر صادق علیه‌السلام را برشمرد و گفت: در ابعاد سیاسی که امام جعفر صادق علیه‌السلام تحت فشار قدرت‌های جنایتکار از جمله منصور عباسی بود ولی با شجاعت و اقتدار با آنها مقابله کرد و اقتدار شیعه را نشان داد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه شجاعت امام صادق علیه‌السلام در اوج محدودیت سبب بسته شدن طومار منصور عباسی شد گفت: این مهم چهره سیاسی حضرت است و کارهای مهم دیگر امام صادق علیه‌السلام سرمایه‌گذاری روی خواص و سطح عمومی جامعه بود.

وی تربیت افراد در حلقه خواص را از دیگر آموزه‌های امام صادق علیه‌السلام دانست و افزود: با تربیت افراد خواص، آرام آرام زمینه هدایت افراد در بخش علمی، سیاسی و نخبه‌پروری جامعه فراهم شد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه نیاز به نخبه، انسان‌های فاخر، تحصیل‌کرده و عالم دارد گفت: جامعه اسلامی به این افراد نیاز دارد تا بتوانند حرف را به‌صورت عمیق ارائه دهند، سطحی‌نگر نباشند، با نگاه ژرف به مسائل نگاه کنند که امام صادق علیه‌السلام این کار را انجام داد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره با تاثیرگذاری امام صادق علیه‌السلام در افکار عمومی جامعه برای توده مردم با کلمات، بیانات، سیره، روش و منش برای دینی شدن جامعه خاطر نشان کرد: در سطح عمومی جامعه امام صادق علیه‌السلام برای هدایت عموم جامعه اقدامات مهمی انجام دادند.

وی فضایل و مناقب اخلاقی امام صادق علیه‌السلام را برشمرد و بیان کرد: آحاد جامعه اعم از مسئول و اقشار مختلف مردم تصمیم‌گیری کنند که لبیک به کلام امام صادق علیه‌السلام داده و زینت آن حضرت باشیم.

حسینی بوشهری اهمیت ارائه کارهای خوب در جامعه اسلامی را مهم دانست و افزود: کار زشت اگر از تربیت‌یافتگان امام صادق علیه‌السلام سر بزند آسیب‌هایی به جامعه وارد می‌کند که جبران آن مشکل است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به به نقش مسئولان در تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مطالبات آنها تصریح کرد: مسئول نباید رودررو با مراجعه‌کننده که با هزاران امید برای حل مشکل آمده در مقابل آن جبهه بگیرد.

نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اهمیت رفتار اولیا نسبت به فرزندان و آثار تربیتی در آنها اضافه کرد: کنترل زبان از حرف‌های اضافی ضرورت است و در مسائل سیاسی گاهی کم توجهی می‌شود در این حوزه می‌شود با منطق و استدلال صحبت و بهترین نقدها کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شناسنامه شیعه جعفری را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: ویژگی شیعه جعفری به گونه‌ای است که ضمن اینکه از حرام خواری دوری می‌کند، پاکدامن و دارای غیرت دینی است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه اگر شیعه جعفری گناه‌کاری در جامعه ببیند نسبت به آن غیرت دینی و عکس‌العمل نشان می‌دهد گفت: مسلمان شیعه جعفری نسبت به جلوگیری از گناه در جامعه اقدام می‌کند ولو به قیمت به شهادت رسیدن آن باشد مانند آن جوان غیور سبزواری، این جوان یک غیرت درونی دینی دارد وقتی که با آن صحنه مواجه می‌شود می‌گوید من باشم و دختر مسلمان مورد اذیت و آزار عده‌ای قرار بگیرد تا پای جان می‌رود و به شهادت می‌رسد و از آن تجلیل در سراسر کشور می‌شود.

وی به اقدامات در پشت صحنه برخی مجالس مانند جشن، ازدواج، عقد و عروسی پرداخت و بیان کرد: سزاوار نیست انسان مؤمن در جلسه‌ای حضور داشته باشد که در آن گناه اتفاق بیافتد.

حسینی بوشهری جهاد فرهنگی را یکی از تکالیف افراد مؤمن دانست و افزود: همانند جهاد نظامی در ۸ سال دفاع مقدس که همگان شرکت کردند در جهاد فرهنگی همگان وظیفه و مسئولیت دارند.

آیت‌الله حسینی بوشهری: مسئولان کارگشا باشند نه گره کور به کارها بزنند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جهاد فرهنگی باید همانند جهاد نظامی ۸ سال دفاع مقدس مورد توجه همگان قرار بگیرد گفت: مشارکت در جهاد فرهنگی مانند جهاد نظامی، جوانان، بازاریان، مسئولان، نظامیان، بسیجیان، سپاه و دیگر اقشار جامعه نقش مهمی دارند و تشکیل جبهه فرهنگی در شهرها و روستاها و ثبت‌نام در آن یک ضرورت است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری به سرود هنری ۴۰۰ نفری روستای دهقاید دشتستان پرداخت و با قدردانی از دست‌اندرکاران تولید این محصول مهم هنری اضافه کرد: تولید محصول هنری ۴۰۰ نفری این روستا به یک مدل و الگو در سطح کشور تبدیل شده است.

نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری این عمل را رزم فرهنگی دانست و ادامه داد: مبارزه با فساد مالی، فرهنگی یک ضرورت است البته تنها روی مسئله حجاب زوم نمی‌کنیم چون عده‌ای از همین موضوع ضربه وارد می‌کنند بنده یک ارادت‌مند این نظام و مردم عرض می‌کنم هر نوع مفسده‌ای در یک جامعه اسلامی در شان نظام اسلامی نیست.

خیابان‌ها و معابر شهرها و روستاهای استان بوشهر سیاه‌پوش شد

بر پایه این گزارش خیابان‌ها و معابر شهرها و روستاهای استان بوشهر سیاه‌پوش شده است و در مناطق مختلف مجالس عزاداری برپا است و نوای روضه و مداحی در وصف امام صادق علیه‌السلام طنین‌انداز است.

عزاداری ۲۰۰ هیئت مذهبی بوشهر

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی بوشهر با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام گفت: در این زمینه بیش از ۲۰۰ هیئت مذهبی بوشهر در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام مشارکت دارند.

سید ناصر فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام اظهار داشت: در این روز برنامه‌های ویژه‌ای در بوشهر تدوین شده است.

وی مراسم محوری شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام در شهرستان بوشهر را برشمرد و از برگزاری ۱۴ مراسم محوری و برپایی بیش از ۱۰۰ ایستگاه صلواتی در شهرستان بوشهر را در ایام شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام را مورد اشاره قرار داد و افزود: این برنامه‌ها همراه با دسته‌جات عزاداری زنجیر زنی و سینه زنی است.

فاطمی ادامه داد: در این راستا علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری در شهرها در روستاها هم این آیین برپا است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم