تبدیل قم به کانون تولید پوشاک فاخر با تدوین برنامه پنج ساله
تبدیل قم به کانون تولید پوشاک فاخر با تدوین برنامه پنج ساله
محسن امیدیان ، معاون استاندار با اشاره به اینکه قم باید کانون تولید محصولات فاخر در حوزه پوشاک شود، گفت: آراستگی و پوشیدگی دو عنصر فرهنگی ایرانی اسلامی هستند و در حوزه سیاست‌گذاری صنعتی و حمایت تسهیلاتی زمینه‌های مورد نیاز در قم فراهم است و در این راستا باید یک برنامه میان مدت 5 ساله تدوین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محسن امیدیان ظهر امروز در نخستین همایش صنعت پوشاک قم که در سالن همایش ونوس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه برای عمل به رسالت خود در هر حوزه باید پیشینه آن را بررسی کنیم، اظهار کرد: چند صد قلم پارچه در شهر سوخته زابل پیدا شده است که از قدمت تاریخ نساجی در کشور خبر می‌دهد.

وی با بیان اینکه عقب‌افتادگی‌هایی در حوزه پوشاک و نساجی داریم که باید جبران شود، عنوان کرد: زمانی که اقوام مختلف ایرانی در جشنواره‌های سالیانه و آئینی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، لباس سنتی هر قوم نماد آن قوم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با اشاره به اینکه مسئولیت اصلی در حوزه نمادسازی پوشاک ایرانی بر عهده دولت است، مطرح کرد: در بخش دولتی و حاکمیتی دچار غفلت شده‌ایم، چراکه محصولات مبتنی بر آموزه‌های ملی و اسلامی تاکنون تولید نشده است.

وی با تأکید بر اینکه در فرهنگ ایرانی و اسلامی پوشیدگی و آراستگی در کنار یکدیگر هستند، عنوان کرد: متأسفانه وضعیت کنونی جامعه از این پوشیدگی و آراستگی بهره نبرده است.

امیدیان ادامه داد: البته تولیدکنندگان در این راستا تقصیر کار نیستند، چراکه آن‌ها تولیدات خود را متناسب با ذائقه مردم در جامعه انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه قم باید کانون تولید محصولات فاخر شود، خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست‌گذاری صنعتی و حمایت تسهیلاتی زمینه این اتفاق در قم فراهم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه باید برنامه میان‌مدت ۵ ساله در این راستا تدوین شود، ابراز کرد: صنایع و صنایع کوچک دارای اهمیت بسیاری هستند که باید حمایت‌های لازم از آن‌ها انجام شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس