تاکید استاندار قم به مدیران استان برای پیگیری امور شهرستان‌ها
تاکید استاندار قم به مدیران استان برای پیگیری امور شهرستان‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری شب گذشته در جلسه ۳ ساعته شورای تامین مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید طرح نهضت ملی مسکن از برنامه‌ها و اولویت اصلی دولت سیزدهم است. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری شب گذشته در جلسه ۳ ساعته شورای تامین مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید طرح نهضت ملی مسکن از برنامه‌ها و اولویت اصلی دولت سیزدهم است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل کم‌کاری‌ها و ترک فعل دولت قبلی در حوزه تولید مسکن بسیاری از افراد در این مسئله دچار ضرر و زیان شدند.

استاندار قم تصریح کرد: واقعیت این است که بسیاری از دهک‌‌ها همچون اول تا چهارم توانایی خرید مسکن و صاحب‌خانه شدن را ندارند، چناچنه ما در این دولت نتوانیم تولید مسکن را افزایش دهیم آن‌ها همچنان صاحب خانه نخواهند شد.

وی با بیان اینکه رئیس محترم جمهور تاکید دارند موضوع تولید مسکن در استان تسریع بخشیده شود، گفت: آیت‌الله رئیسی در جلسات هیئت دولت بارها تاکید کرده‌اند که با رویکرد مردمی‌سازی و افزایش مشارکت دستگاه‌های دولتی و اجرایی، آماده‌سازی واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن تسریع بخشیده شود.

آقامیری عنوان داشت: تعاونی‌ها ظرفیت بسیار خوبی در حوزه تولید مسکن هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد. البته باید به این مسئله توجه کرد که از تعاونی‌هایی باید استفاده کرد که امتحان خود را در گذشته به درستی پشت سر گذاشته‌اند.

استاندار قم با تاکید اینکه با افزایش تولید مسکن شاهد کاهش سوداگری‌ در بازار خواهیم بود، تاکید کرد: درصورتی که تولید مسکن در استان قم افزایش پیدا کند عرضه کاهش پیدا کرده و نتیجه‌اش این است که سوداگری به حداقل خواهد رسید.

وی با بیان اینکه افزایش تولید مسکن نیازمند روحیه جهادی مدیران استان است، گفت: امروز در دولت سیزدهم ساخت مسکن نمونه‌ای از کار جهادی است که ما مدیران نیز باید با روحیه و تلاش جهادی این موضوع را محقق کنیم.

وی اظهار داشت: در این جلسه تاکید می‌کنم هیچ گونه کوتاهی در حوزه تولید مسکن قابل بخشش از طرف مدیریت استان نیست، همه دستگاه‌ها موظف به همکاری و تعامل در این حوزه هستند.

آقامیری اشاره کرد: بانک‌ها نیز تلاش خود را چندین برابر کرده و به تعهدات خود پایبند باشند، بانک‌ها بازوی اجرا و قدرتمند ما در حوزه تولید مسکن هستند.

استاندار قم گفت: برای افزایش پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها نیازمند این هستیم جلسات مرتب و مدونی بین اداره‌کل راه و شهرسازی، مدیران عامل بانک‌ها و معاونت اقتصادی استانداری قم برگزار شود.

وی اشاره کرد: ماموریتی که به معاونین خود می‌دهم در حکم شخص استاندار است و همه مدیران‌کل دستگاه‌های استان موظف به پاسخگویی به معاونین هستند.

استاندار قم با بیان اینکه همه مدیران استان در سفرهای شهرستانی همراه بنده در آن منطقه حضور پیدا خواهند کرد، بیان داشت: بنده حدود ۳۵ روز پیش در شهرستان‌های کهک و جعفرآباد به همراه معاونین خود و مدیران‌کل دستگاه‌های استان حاضر شدم‌. در این ۲ شهرستان مسائلی داشتیم که بیش از یک دهه مردم معطل تصمیم‌گیری درخصوص آن‌ها بودند.

وی در ادامه گفت: برای اجرای همه مصوبات نیز ۴۵ روز فرصت دادیم و هفته آینده این فرصت به پایان خواهد رسید و بار دیگر بنده و هیئت همراه به این ۲ شهرستان سفر خواهیم کرد.

آقامیری درخصوص اینکه وقتی به‌دنبال ایجاد شهرک یا شهر هستیم باید همه مسائل و نیازها در آن جانمایی شود، مطرح کرد: فضای آموزشی، درمانی، آتش‌نشانی، تفریحی، راه‌های عبور جانبازان و معلولین و… از جمله نکات و نیاز مهمی هستند که پروژه ۵۶۰ هکتاری، طایقان، شهرک پرنیان و… باید دیده شود.

وی تاکید کرد: درحال حاضر استان قم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن جزو استان‌های برتر در سراسر کشور بوده است و به‌دنبال این هستیم این روند را همچنان طی کرده و پیشرفت چشم‌گیری داشته باشیم تا قم به عنوان الگوی برتر در این حوزه شناخته شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۰