تاکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر توجه ویژه حوزه‌ها به معیشت طلاب
تاکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر توجه ویژه حوزه‌ها به معیشت طلاب
آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان بر استمرار و ارتقای برنامه‌های حوزه، توجه ویژه به معیشت طلاب، اهمیت شکوفاسازی و حفظ استعدادهای برتر حوزه‌ای در ضمن لزوم برآورده سازی نیازهای جامعه مرتبط با رسالت حوزه های علمیه، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با حضور در بیت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله علیرضا اعرافی در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت و فعالیت‌های حوزه‌های علمیه و اقدامات تحولی مرکز مدیریت از جمله طرح حمایت هدفمند از طلاب، فقه معاصر، کارویژه‌های طلبگی، هوشمندسازی خدمات، همایش یکصد سالگی بازتأسیس حوزه علمیه قم و..‌. محضر این مرجع تقلید ارائە داد و در پایان خلاصه‌ای از نتایج و دستاوردهای حاصله سفر به عراق و دیدار با علما و مراجع تقلید حوزه نجف را بیان کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی نیز با ابراز خرسندی از این دیدار و فعالیت‌های انجام شده و دعا برای توفیقات بیشتر حوزه‌های علمیه قم و نجف و عزت و سلامت مراجع تقلید و علمای اسلام نکاتی را به مدیر حوزه های علمیه توصیه کرد.

ضرورت حمایت، تقویت در عین ارزیابی و ارتقای دروس خارج، استمرار و ارتقای برنامه های حوزه، توجه ویژه به معیشت طلاب، اهمیت شکوفاسازی و حفظ استعدادهای برتر حوزه‌ای در ضمن لزوم برآورده سازی نیازهای جامعه مرتبط با رسالت حوزه های علمیه، از توصیه های آیت الله مکارم شیرازی بود.

این مرجع تقلید با تشکر از پیگیری‌های مدیر حوزه‌های علمیه، توجه به تاریخ کهن و دستاوردهای هزار ساله حوزه‌های علمیه در همایش یکصد سالگی باز تأسیس حوزه علمیه قم را مورد تأکید قرار داد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس