تالاب کوه نمک قم از زباله‌ پاکسازی شد
تالاب کوه نمک قم از زباله‌ پاکسازی شد
سید محمدرضا بهشتی پور، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت: جمعی از اعضای تشکل های مردم نهاد محیط زیست به همراه مدیرکل و کارکنان این اداره کل، تالاب کوه نمک این استان را از زباله‌های رهاشده پاکسازی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمدرضا بهشتی پور اظهار داشت: همه ساله به مناسبت روز جهانی «زمین پاک» برنامه های متعددی در چندین کشور با هدف توجه و آگاهی دادن نسبت به اهمیت حفظ و حراست از زمین و طبیعت برگزار می شود.

وی با اشاره به شعار جهانی روز زمین پاک امسال با عنوان «سرمایه گذاری در زمین با کاهش پلاستیک»، گفت: امروزه مصرف روزافزون پلاستیک به عنوان یک معضل جهانی، بلای جان محیط زیست و طبیعت شده است.

وی با بیان اینکه گسترش انواع زباله ها و پسماندهای خانگی و صنعتی، قطع درختان و مصرف بی رویه آب، سلامت زمین را به شدت به مخاطره انداخته است، خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از گردشگران در کشورمان با حضور در دامان طبیعت، زباله های خود را غیرمسئولانه در محیط زیست رها می کنند.

وی با بیان اینکه همه مردم و مسئولان باید برای نجات طبیعت از معضل بحرانی پسماند اقدام کنند، تصریح کرد: به مناسبت هفته زمین پاک، جمعی از اعضای تشکل های مردم نهاد و کارکنان اداره کل محیط زیست، تالاب ارزشمند کوه نمک و محیط پیرامون آن را از زباله های رها شده پاکسازی کردند.

تالاب کوه نمک در کیلومتر ۱۵ از جاده قم به جعفریه و در دشت گازران قرار دارد.

  • منبع خبر : اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم