به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود طالبی در جلسه مدیریت بحران سوخت که امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی شرکت گاز استان قم برگزار شد؛ با اشاره به خدمات این شرکت به مردم استان اظهار کرد: مجموعه شرکت گاز در استان عملکرد مطلوبی داشته است […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود طالبی در جلسه مدیریت بحران سوخت که امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی شرکت گاز استان قم برگزار شد؛ با اشاره به خدمات این شرکت به مردم استان اظهار کرد: مجموعه شرکت گاز در استان عملکرد مطلوبی داشته است که بخشی از این موضوع به دلیل صحت عمل مدیران و کارکنان این شرکت است.

وی بابیان اینکه دقت در انجام وظایف توسط یک سازمان رضایتمندی عمومی را در پی دارد، تصریح کرد: جدیتی که مسئولان و مدیریت اجرایی در شرکت گاز استان دارند؛ موجب شده است تا در کنار اجرای قانون، جلب رضایت مردم نیز سرلوحه کار این شرکت باشد که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

طالبی عملکرد شرکت گاز استان قم در بخش وصول مطالبات را نیز رضایت‌بخش توصیف کرد و در ادامه افزود: برخی دستگاه‌های خدمت‌رسان در قبال خدماتی که ارائه می‌دهند، ابزار اجرایی دارند و با آن می‌توانند مطالبات خود را وصول کنند؛ اما شرکت گاز در عین نداشتن این ابزار اجرایی، به خوبی توانسته مردم را با خود همراه کند.

وی با انتقاد از عدم وصول مطالبات شرکت گاز استان توسط برخی ادارات و دستگاه‌ها، خاطرنشان کرد: این موضوع با رؤسای ادارات بدهکار و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم مطرح شده است و تمامی ادارات می‌بایست بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

طالبی در ادامه اظهارات خود با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص «اصلاح الگوی مصرف»، عنوان کرد: در نظام حقوقی ما فرمان رهبری اولویت دارد و آنچه ایشان ارائه می‌کنند الزام قانونی است؛ بر همین اساس جهت‌دهی قوانین و مقررات نیز می‌بایست در راستای این فرمان‌ها اتفاق بیافتد.

* پشتیبانی سازمان بازرسی از شرکت گاز قابل‌تقدیر است

در ادامه این نشست مرتضی خوش‌لهجه، مدیرعامل گاز استان قم با اشاره به ناترازی جریان گاز در زمستان سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در جریان اتفاقات سال گذشته بر اساس ابلاغیه شرکت ملی گاز ایران، گازرسانی به صنایع و برخی واحدهای صنفی باید محدود می‌شد که اصل انجام این کار با مخاطراتی همراه بود.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف سوخت در حفظ پایداری جریان گاز طبیعی، تصریح کرد: در همین خصوص شرکت گاز نیاز به حمایت‌های قانونی داشت و یکی از دستگاه‌هایی که از شرکت گاز حمایت همه‌جانبه کرد، آقای طالبی و همکارانش در سازمان بازرسی استان بود.

خوش‌لهجه بابیان اینکه هم‌اکنون نیز کشور با بحران ناترازی انرژی روبه‌رو است، خاطرنشان کرد: درصورتی‌که مدیریت مصرف در کنار نهادینه‌سازی فرهنگ مصرف بهینه اجرا نشود؛ کشورمان با شرایط شکننده‌ای مواجه خواهد شد که اتمام سوخت برخی نیروگاه‌های تولید برق، یکی از تبعات این شرایط شکننده است.

وی بابیان اینکه حفظ پایداری جریان گاز در بخش خانگی اولویت است، گفت: طبق آموزه‌های دینی ما، نجات جان یک انسان، نجات بشریت ‌است و محدودیت گازرسانی به صنایع نیز برای جان هم‌وطنانمان و از روی اجبار است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱