بیمارستان های فرسوده در قم بازسازی می شوند
بیمارستان های فرسوده در قم بازسازی می شوند
بهروز رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به برخی از بیمارستان‌های فرسوده در قم بیان داشت: تلاش می‌شود تا از محل اعتبارات وزارت بازسازی بیمارستان‌های فرسوده قم صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، بهروز رحیمی عصر چهارشنبه در نشست با مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و امیرآبادی فراهانی نماینده قم در خانه ملت اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که دولت سیزدهم نسبت به آن اهتمام ویژه ای دارد موضوع ارتقا زیر ساخت‌های بخش درمانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان داشت: مراکز درمانی در حال احداث در استان قم پس از تکمیل، تجهیز خواهند شد و در بخش درمانی نیز مراکز جامع سرطان و کلینیک‌هایی راه اندازی می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به همجواری و نزدیکی استان قم به تهران، قم می‌تواند از جمله قطب‌های آموزش پزشکی در کشور باشد.

رحیمی در ادامه با انتقاد از وضعیت خوابگاه پسران دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: امیدواریم در یک برنامه سه ساله بتوان خوابگاه دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی قم را احداث کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به برخی از بیمارستان‌های فرسوده در قم بیان داشت: تلاش می‌شود تا از محل اعتبارات وزارت و سایر منابع ممکن بازسازی بیمارستان‌های فرسوده در قم در دستور کار قرار گیرد.

رحیمی همچنین بیان داشت: شرایط نظام سلامت در کشور مطلوب است هر چند که در زیرساخت‌ها بهداشت و درمان کمبودهایی وجود دارد که در این راستا بازدیدهای میدانی برای ارزیابی از شرایط مهم است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با سفر به قم، ضمن بررسی مباحث بهداشتی درمانی استان، از مجموعه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیز بازدید کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر