بیش از ۱۵ هزار قمی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند
بیش از ۱۵ هزار قمی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از  قم، صادق بیطرفان عصر امروز در گفت‌وگویی خبری عنوان کرد: از آنجا که پیش بینی خدمات مناسب رفاهی، حمل و نقلی، بیمه‌ای و… برای زوار اربعین مستلزم ثبت‌نام در سامانه سماح برای تمهید مناسب‌تر این خدمات خواهد بود، بنابراین ضرورت دارد تمامی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از  قم، صادق بیطرفان عصر امروز در گفت‌وگویی خبری عنوان کرد: از آنجا که پیش بینی خدمات مناسب رفاهی، حمل و نقلی، بیمه‌ای و… برای زوار اربعین مستلزم ثبت‌نام در سامانه سماح برای تمهید مناسب‌تر این خدمات خواهد بود، بنابراین ضرورت دارد تمامی متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین سال جاری در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

دبیر ستاد اربعین استان قم اعلام کرد: امسال ثبت‌نام در سامانه سماح از ابتدای ماه محرم آغاز شده و تا به امروز ۱۵ هزار و ۶۴۲ نفر از مردم استان قم برای زیارت اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح شرط اصلی دریافت خدمات دولتی در اربعین ۱۴۰۲ است، ابراز کرد: امسال شرایط مناسبی همچون خدمات متنوع بیمه ای، ارائه اطلاعات و آگاهی‌های لازم پیش از سفر، مرز خروجی و … در سامانه سماح طراحی و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

مدیرکل امور فرهنگی استانداری قم با اشاره به اختصاص ۲۰۰ هزار دینار برای هر زائر اربعین گفت: تخصیص ارز برای مسافران اربعین حسینی، مشروط به ثبت‌نام در سامانه سماح است.

بیطرفان خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که متقاضی شرکت در مراسم اربعین ۱۴۰۲ هستند، با مراجعه به سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir نسبت به ثبت نام خود در اسرع وقت اقدام نمایند.

پایان پیام/۷۸۰۳۳