بیسوادی در قم ریشه کن شود
بیسوادی در قم ریشه کن شود
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری،رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ۱۰۴ هزار بی سواد در استان قم شناسایی شده است که ضرورت دارد در قالب برنامه های عملیاتی نسبت به ریشه کنی بی سوادی در بین این افراد اقدام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز دوشنبه در دیدار رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بی سوادی مصداق واقعی فقر فرهنگی و اجتماعی است، یادآور شد: باید از ظرفیت و توان خیرین برای بهبود شرایط سوادآموزی استفاده حداکثری شود.

وی با تاکید بر اینکه حرکت در مسیر سوادآموزی یک اقدام جهادی و مجاهدانه است، گفت: برخی از افرادی که خواندن و نوشتن را از نهضت سوادآموزی آغاز کردند هم اکنون به مراتب بالای علمی و سطوح استادی دانشگاه رسیده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: باید در فعالیت ها و اهداف والای نهضت سوادآموزی بازنگری لازم جهت ارتقای اقدامات صورت بگیرد.

۱۵۰ هزار بیسواد طی یک سال گذشته سواددار شدند

رییس سازمان نهضت سواد آموزی نیز در این دیدار گفت: طی یک سال گذشته افزون بر ۱۵۰ هزار بی سواد در قالب های طرح های این سازمان سواددار شدند.

علیرضا عبدی افزود: درصد باسوادی مردم از ۴۸ درصد در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به ۹۷ درصد در سال جاری رسیده و ایران از نظر سطح سواد همگام با کشورهای پیشرفته و در حال توسعه گام بر می دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه از ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه سال گذشته این سازمان ۱۵۰ میلیارد تومان تخصیص نهایی یافت، ادامه داد: آموزش دهندگان و مربیان نهضت سوادآموزی از حمایت های لازم دستگاه های متولی برخوردار نمی شوند.

عبدی اضافه کرد: سوادآموزی نیاز اولیه جامعه است و هم اکنون ضرورت باسوادی مردم در برخی مباحث مانند سواد رسانه، سواد ارتباطی، سواد تربیتی و عاطفی به شدت احساس می شود و تقویت بنیه فکری مردم در این عرصه ها ضروری است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا