بیانیه ستاد مرکزی اعتکاف در محکومیت حادثه‌ تروریستی حرم شاهچراغ(ع)
بیانیه ستاد مرکزی اعتکاف در محکومیت حادثه‌ تروریستی حرم شاهچراغ(ع)
ستاد مرکزی اعتکاف و ستادهای مردمی استانی اعتکاف در محکوم کردن حادثه‌ تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، متن بیانیه ستاد مرکزی اعتکاف و ستادهای مردمی استانی اعتکاف در محکوم کردن حادثه‌ تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) شیراز در ۴ آبان ۱۴۰۱ به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

افزایش اخلاق و معنویت در جامعه اسلامی یک ضرورت است. در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، صف‌های طویل اعتکاف، حضور امت در پیاده‌روی اربعین و تشکیل گروه‌های جهادی، به عنوان عیارهای اخلاق و معنویت خوانده شده است.

دشمن برای نابود کردن اخلاق در بین جوانان و کاهش معنویت در جامعه، از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کند و به بهانه‌های مختلف سعی در تحقق اهداف خود، برای رسیدن به یک حاکمیت ناعادلانه و غیرمعنوی است.

در حادثه اخیر حرم احمدی، جامعه بشری تهی از اخلاق و معنویت بار دیگر مردم مؤمن و ولایتمدار را در حادثه‌ی تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) شیراز به گلوله بست و نشان داد سهم و نقش عظیم مردم معنوی و عاشق ولایت در عاشوراها و کربلاهای حسینی مورد هجمه دشمن قرار گرفت تا جلوی گسترش اخلاق و معنویت را بگیرد.

ستاد مرکزی اعتکاف، بنا به وظیفه ذاتی خود، تمامی امکانات مردمی را برای گسترش اخلاق و معنویت در جامعه اسلامی بسیج خواهد کرد. بی‌شک قوه قضائیه با شناسایی و معرفی عاملان این حوادث نخواهد گذاشت طعم اخلاق و معنویت در جامعه رنگ ببازد و چهره‌های ناشناخته‌ای از این حوادث را به جامعه معرفی خواهد کرد.

تجربه بیش از چهار دهه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مؤید این است که جامعه ما جامعه‌ای اخلاقی و معنوی و دارای غیرت اسلامی است که اجازه حرکت‌های غیراخلاقی و غیرمعنوی را از معاندان خواهد گرفت.
«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»(صف: ۸)

ستاد مرکزی اعتکاف و ستادهای مردمی استانی اعتکاف

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس