بوستان نجمه قم بهسازی شد
بوستان نجمه قم بهسازی شد
محمد رمضانی، مدیر منطقه هفت شهرداری قم از بهسازی بوستان نجمه با اعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد رمضانی با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در منطقه هفت به‌عنوان هسته مرکزی شهر اظهار کرد: در منطقه هفت به‌عنوان یکی از مناطق مهم شهر و تردد سالانه ۲۰ میلیون زائر باید در حوزه فضای سبز و سیما و منظر شهری کار‌های بزرگی انجام شود.

او بهسازی بوستان نجمه به‌عنوان بوستان مهم منطقه را موردتوجه قرارداد و افزود: بهسازی این بوستان یکی از برنامه‌های مهم منطقه بوده و در چند سال گذشته طبق برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی در چند مرحله انجام‌شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم تصریح کرد: آخرین مرحله بهسازی بوستان از ۲۰ شهریور امسال با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۱ میلیارد ریال شروع‌شده و در این مرحله بیش از ۲۵۰ مترمکعب تخریب بتن انجام‌شده و به‌جای آن ۲۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی شده است.

او از اجرای بیش از ۹۰ درصد پروژه خبر داد و بیان کرد: بهسازی بوستان در این مرحله رو به اتمام بوده و بیش از ۲۵۰ متر طول جدول قدیمی جمع‌آوری و به ازای آن ۴۹۰ متر طول جدول سنگی اجراشده است.

رمضانی ادامه داد: همچنین ۲۰۰ مترمربع موزاییک قدیمی و ۶۰۰ مترمربع سنگ‌فرش قدیمی جمع‌آوری‌شده و به‌جای آن ۱۶۰ مترمکعب قلوه ریزی و ۷۰۰ مترمربع موزاییک فرش شده است.

او در پایان با تأکید دوباره بر اهمیت ارتقای سیما و منظر شهری در این منطقه بیان کرد: منطقه هفت باوجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) چشم‌وچراغ شهر بوده و باید در این بخش از شهر پروژه‌هایی عمرانی و توسعه فضای سبز با سرعت بیشتری اجرا شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان