بورس تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده است
بورس تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده است
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بورس که باید محلی برای سرمایه‌گذاری شفاف، امن و مقابله با رانت‌خواری باشد، تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده که نمونه بارز آن در قیمت گذاری فولاد و خودرو است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۸ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن درود و سلام بر شهدا به ویژه حاج قاسم سلیمانی و امام شهدا و آرزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: فردا ۱۹ دی ماه سالروز قیام مردم بصیر و قهرمان قم در دفاع از حریم مرجعیت و رهبری دینی ملت ایران است.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: قم که شهر قیام نام گرفت و با تمام کاستی‌ها و کمبودها همچنان پای انقلاب اسلامی ایستاده است. قم، مرکز تشیع و شهر اهل بیت پیامبر اسلام (ص) است، مردم قم در ۹ دی ماه با بصیرتی مثال زدنی، در مقابل فتنه فتنه‌گران ایستادند و مثل ۱۹ دی از ولایت و رهبری نظام دفاع کردند. امروز نیز با خروش خود از حریم ولایت در مقابل توهین نشریه هتاک فرانسوی به خیابان آمده و دفاع می‌کنند.

وی تصریح کرد: از حوادث دی ماه می‌توان به فرمان کشف حجاب رضاخان ملعون در ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ اشاره کرد که به موجب آن، دختران و زنان ایرانی از به سر کردن روسری و چادر منع شدند ولی زنان غیرتمند ایرانی زیر بار این نقشه شیطانی نرفتند و امروز نیز زنان مسلمان ایرانی هرگز از ارزش‎‌های دینی و انقلابی خود عقب نشینی نکرده و همواره در جامعه انقلابی با حفظ حجاب در تمام شئونات زندگی و کاری در سازندگی و اداره کشور تلاش می‌‎کنند.

امیرآبادی فراهانی تأکید کرد: مجلس انقلابی در طول ۲.۵ سال گذشته مصوبات بسیار خوبی داشته که قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست اما متأسفانه امپراطور رسانه‌‎ای مخالف نظام اسلامی و مجلس انقلابی، مواردی را که اصلاً حقیقت نداشته و یا نظر یکی از همکاران بوده را به عنوان نظر و مصوبه مجلس ضریب می‌دهد و به گونه‌ای در جامعه القا می‌کند که این موضوع نظر واقعی مجلس است.

وی افزود: بر این اساس، همکاران عزیز مراقب باشیم، بهانه‌ای به دست دشمنان ندهیم، مسلماً سال آینده که مصادف با انتخابات دوره بعدی است، قطعاً رسانه‌‎های معاند تبلیغات گسترده‌ای را علیه این مجلس انقلابی انجام خواهند داد. البته تذکرم به مسئولان صداوسیما این است که اخبار واقعی را از مجلس دریافت کنند.

حقوق نمایندگان همیشه به اندازه حقوق کارکنان دولت افزایش پیدا کرده است

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: یکی از دروغ‌های بزرگی که امپراطوری رسانه‎‌ای علیه مجلس ضریب داد، افزایش ۵۰ درصدی حقوق نمایندگان بود در حالی که حقوق نمایندگان همیشه به اندازه حقوق کارکنان دولت افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه امروز مشکل اساسی مردم، معیشت و اشتغال جوانان است، افزود: اخیراً رئیس جمهور سابق مطالبی را در دفاع از عملکرد دولت خود بیان داشته که خوب است مانند دوره مسئولیت خود بار دیگر سوار خودرو شده و یک نظرسنجی از داخل ماشین داشته باشد، چون اگر پیاده شود، مردم پاسخ نظرسنجی را به وی به طور ویژه می‌دهند.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: لذا توصیه می‌شود وی مانند دو سال گذشته که سکوت اختیار کرد، هرگز سخن نگوید. اگرچه وی نمی‌‎تواند از خیر دوره بعدی مجلس بگذرد و برای همین سخن را آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: این روزها مردم شاهد افزایش قیمت کالاهای گوناگون در کشور هستند که بخشی از آن مربوط به کم کاری‌های دولت قبل به خصوص در چاپ پول بدون پشتوانه بوده و بخش دیگر نیز مصیبتی است که بورس کالا برای مردم به وجود آورده است. بورس که باید محلی برای سرمایه‌گذاری شفاف، امن و مقابله با رانت‌خواری باشد، تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده که نمونه بارز آن در قیمت گذاری فولاد و خودرو است که در عملکرد ضعیف بورس کالا آشکارا باید آن را مشاهده کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: مسئله کمبود گاز در کشور، یکی دیگر از مسائلی است که امروز تبدیل به مسئله مورد بحث در جامعه شده است، باید از آن‌هایی که ۸ سال دولت در اختیارشان بود، سوال کرد که در طول این مدت چه سرمایه گذاری در این مدت کرده که اکنون برخی از مراکز پتروشیمی و صنعتی تعطیل شوند و این تعطیلی منجر به افزایش برخی اقلام مورد نیاز ساخت مسکن شود.

امیرآبادی فراهانی گفت: از سازمان بازرسی می‌خواهم به طور جدی به مسئله سرمایه گذاری در حوزه گاز ورود کرده و افرادی که قصور داشته و ترک فعل کرده‎ اند را به دادگاه صالح معرفی کنند.

وی در خصوص کمبود دارو و سرم به وزیر بهداشت تذکر داد تا نسبت به رفع نیاز مردم اقدامات لازم را انجام داده و با کسانی که با دریافت ارز دولتی، واردات کرده ولی آن را توزیع نمی‌کنند، برخورد قاطع داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین از رئیس جمهور و دستگاه‌هایی که قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرا کردند، تشکر و عنوان کرد: به دستگاه‌هایی که این قانون را اجرایی نکرده تذکر جدی می‌دهم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر