بهره برداری از ۱۸ طرح کشاورزی با اشتغال زایی ۱۷۲ نفر در قم
بهره برداری از ۱۸ طرح کشاورزی با اشتغال زایی ۱۷۲ نفر در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی رضا ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان قم در راستای تأمین امنیت غذایی استان بر اساس رویکرد دولت سیزدهم اقدامات لازم را صورت داده و این بخش ظرفیت خوبی در استان قم دارد. وی عنوان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی رضا ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان قم در راستای تأمین امنیت غذایی استان بر اساس رویکرد دولت سیزدهم اقدامات لازم را صورت داده و این بخش ظرفیت خوبی در استان قم دارد.

وی عنوان داشت: در حال حاضر تولیدات کشاورزی استان قم به ۸۵۰ تن رسیده و در این حوزه شاهد رشد ۵ درصدی در ایجاد اشتغال هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه استان قم در رتبه بندی وضعیت کشاورزی رتبه‌های خوبی دارد افزود: قم در زمینه تولید گوشت ماهیان خاویاری رتبه ششم، در تولید تخم مرغ رتبه سوم و در تولید محصول توت نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده و در دیگر محصولات کشاورزی نیز جایگاه مناسبی در سطح کشور دارد.

حاجی رضا عنوان داشت: در زمینه صدور سند اراضی کشاورزی طی یک سال اخیر ۳۶۶ پلاک ثبتی در قالب ۵۹ کمیسیون استانی و ۶۰ کارگاه شهرستانی تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و شرایط خاص اقلیمی استان قم بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال جاری، شاهد رشد ۷ درصدی محصولات کشاورزی در استان قم باشیم و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی علمی و عملی در این حوزه بهره برداری خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم عنوان داشت: در هفته دولت امسال ۱۸ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد و این پروژه‌ها در مجمع ۱۷۲ نفر اشتغال زایی خواهند داشت.