بزرگ‌ترین مسیر نفوذ در شهرها فضاهای جدید تجاری است
بزرگ‌ترین مسیر نفوذ در شهرها فضاهای جدید تجاری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید مجید امامی در دومین همایش مدیران عامل سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری‌های سراسر کشور که به میزبانی شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه از رویکردهای قم در حوزه توسعه فرهنگ عمومی بهره‌مند شدیم، اظهار کرد: نوآوری، نشاط اجتماعی و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید مجید امامی در دومین همایش مدیران عامل سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری‌های سراسر کشور که به میزبانی شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه از رویکردهای قم در حوزه توسعه فرهنگ عمومی بهره‌مند شدیم، اظهار کرد: نوآوری، نشاط اجتماعی و زیست عفیفانه باید در بخش فرهنگی شهر در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه حمایت‌های راهبردی و مالی را از طریق شورای فرهنگی کشور پیگیری خواهیم کرد، افزود: سند فرهنگی در ۱۲ استان تنظیم و در ۱۸ استان دیگر در حال اتمام است اما تلاش‌مان را در همین حد محدود نمی‌کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: شورای راهبردی را برای استان‌ها داریم و پیگری مسائل استان‌ها با شورای فرهنگ عمومی است، و با اهتمام وزارت فرهنگ و شورای فرهنگی در دو سال اخیر رویکرد مثبتی را شاهد بوده‌ایم.

امامی بیان کرد: دبیر شورای فرهنگ عمومی نماینده وزارت کشور، نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و شورای مدیریت ائمه جمعه است و بسته‌های راهبردی که تقدیم می‌کنیم باید مورد توجه قرار گیرد و روابط شورای فرهنگ عمومی و سازمان‌های فرهنگی ورزشی شهرداری‌ها می‌تواند مستقیم و غیرمستقیم باشد.

وی عنوان کرد: با ظرفیت‌هایی که کشور خودمان و مجامع بین‌المللی در حوزه فرهنگ دارند می‌توان رابطه خود را تقویت و اقدامات مشترک و مستحکم در سطح فراملی رقم زد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تقدیر از نگاه ویژه استانداری و شهرداری قم گفت: قم از شهرهای انقلاب و شهرهای حماسه‌ساز انقلابی است که در دهه ۴۰ و ۵۰ روزهای بزرگ انقلاب در آن رقم خورده است و اکنون از این شهر انتظارات بسیاری وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایطی به سر می‌بریم که الگوی توسعه شهری وارداتی و تقلیدی است، اظهار داشت: از دهه ۴۰ تاکنون در کلان شهر تهران این تقلید اتفاق افتاده است و اکنون باید با توسعه شهری اسلامی به دنبال رفع این مشکل باشیم.

امامی افزود: شهرداری قم پیشگام اقدامات مهم، کشوری و موثر است و در مرحله نخست فضاهای نوینی را در شهر عرضه می‌کند که این فضاها، امکان رویدادهای جدید شهری را فراهم می‌سازند و دلیلی که اقتصاد شهر را پشتیبانی می‌کند اقداماتی است که شهرداری‌ها از قالب الگوی نوین عایدشان می‌شود.

وی بیان کرد: بزرگترین مسیر نفوذ در شهرها، مال‌ها و فضاهای جدید فرهنگی و تجاری است که شهر را جذاب خود می‌کند، فضایی که با خرید، بازی، تفریحات و مناسک نوین شهری عجین شده، پاساژگردی، گعده‌ها و ویترین‌گردی مجموعه‌ای از انسان نئولیبرال را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی گفت: شورای فرهنگی استان ایرادات بسیاری دارد، در این باره تلاش داریم ایرادات را برطرف کنیم تا محب هماهنگی باشد.

وی تاکید کرد: سهم بودجه فرهنگی کشور باید سه برابر شود که در راستای رفع این مشکل به دنبال استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی عمومی و ارائه طرح‌های مورد نیاز هستیم.

پایان پیام/۷۸۰۲۳