برگزیدگان جشنواره «تئاتر چلچراغ» در قم تجلیل شدند
برگزیدگان جشنواره «تئاتر چلچراغ» در قم تجلیل شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، شامگاه دوشنبه یکم آبانماه آیین اختتامیه جشنواره «تئاتر چلچراغ» با موضوع عفاف و حجاب با حضور سردار مهدی کبیری‌پور جانشین فرمانده سپاه امام علی ن ابی طالب(ع)، امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، شامگاه دوشنبه یکم آبانماه آیین اختتامیه جشنواره «تئاتر چلچراغ» با موضوع عفاف و حجاب با حضور سردار مهدی کبیری‌پور جانشین فرمانده سپاه امام علی ن ابی طالب(ع)، امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی توکلیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم و جمعی از هنرمندان بسیجی در تالار فرهنگ و هنر قم برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

هادی بادینلو مسئول جشنواره «تئاتر چلچراغ» قم گفت: این جشنواره از یک ایده پایگاهی آغاز شد. وقتی نمایشنامه‌ای با عنوان «چلچراغ» با محوریت پاسخگویی به چهل شبهه در خصوص عفاف و حجاب به نویسندگی سکینه مجتبی‌زاده به چاپ رسید، بنابر تصمیم گرفتیم از این اثر حمایت کنیم و در قالب یک رویداد تولید محور به اجرا رسید.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

معاون فرهنگی هنری سپاه استان قم افزود: این جشنواره از هفته عفاف و حجاب آغاز شد و در ادامه، کارگاه‌های مختلفی در زمینه‌های نویسندگی، بازیگری، بازیگردانی، کارگردانی، خلاقیت‌های نمایشی و … برگزار شد و از ۷۶ گروه خواهر که از پایگاه‌های مقاومت بسیج قم در این رویداد شرکت داشتند، هشت گروه برگزیده در بخش‌های مختلف انتخاب شدند و  مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

بادینلو با اعلام  پایگاه‌های برگزیده این جشنواره گفت: پایگاه مقاومت بسیج ساجده حوزه حضرت ام‌البنین(س) با اجرای نمایش «بنده خدا» و پایگاه مقاومت بسیج فتح المبین حوزه شهیده هاشمی با اجرای نمایش «فداها ابوها» در گروه مقطع ابتدایی به برتری رسیدند.

وی افزود: پایگاه مقاومت بسیج صدیقه کبری(س) حوزه  حضرت ام‌ابیها با اجرای نمایش «آهن‌ربا» و پایگاه مقاومت بسیج معراج پایگاه امام حسن(ع) حوزه حضرت آسیه(س) با اجرای نمایش «جاده چالوس» از برگزیدگان گروه مقطع متوسطه این جشنواره بودند.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

مسئول جشنواره تئاتر «چلچراغ» ادامه داد: در بخش انتقال مفهوم نیز پایگاه مقاومت بسیج خاتم حوزه حضرت فاطمه(س) با نمایش «بازی کیف‌ها» و در بخش خلاقیت و نوآوری، پایگاه مقاومت بسیج طیبه حوزه نسرین افضل با اجرای نمایش «جاده چالوس» برتر شناخته شدند.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

معاون فرهنگی هنری سپاه استان قم اضافه کرد: همچنین جایزه برترین نمایش‌رادیویی و جایزه تقدیر هیات داوران برای تلاش شایسته به ترتیب به پایگاه‌های مقاومت بسیج اخت الرضا حوزه حضرت معصومه(س) با نمایش «نهال» و پایگاه مقاومت بسیج حضرت زینب(س) حوزه محدثه سلفچگان با اجرای نمایش «گردو» تعلق گرفت.

افتتاح جشنواره «مثل مصطفی» با محوریت حیا و غیرت ویژه برادران

معاون فرهنگی هنری سپاه استان قم گفت: آئین افتتاح جشنواره تئاتر «مثل مصطفی» با موضوع حیا و غیرت ویژه برادران، همزمان با سالروز شهادت شهید مصطفی صدرزاده در استان قم کلید خورد.

بادینلو، جشنواره تئاتر «مثل مصطفی» را مکمل جشنواره تئاتر «چلچراغ» دانست و اظهار کرد: جشنواره «مثل مصطفی» با هدف معرفی و بیان خاطرات شهدایی که در دوران زندگی خود در موضوعات امر به معروف و امنیت محله فعالیت داشتند، پس از تایید کمیته تولید محتوی به نمایشنامه تبدیل و به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره در سه سطح پایگاه، حوزه‌ و نواحی مقاومت بسیج ویژه برادران برگزار می‌شود و در نهایت مراسم اختتامیه جشنواره «مثل مصطفی» همزمان با آغاز دهه فجر برگزار خواهد شد.

مسئول جشنواره تئاتر «مثل مصطفی» قم خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره به حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج مراجعه نمایند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳