برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی در دو بخش دختران و پسران
برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی در دو بخش دختران و پسران
در سال تحصیلی جاری مسابقات ورزشی دانش آموزی در دو بخش دختران و پسران در حال برگزاری است و دانش آموزان نخبه ورزشی در قالب تیم استان قم به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، در سال تحصیلی جاری مسابقات ورزشی دانش آموزی در دو بخش دختران و پسران و در سه دوره تحصیلی متوسطه اول، متوسطه دوم و ابتدایی در ۱۱ رشته ورزشی برای دختران و در ۱۵ رشته ورزشی برای پسران در حال برگزاری است،و دانش آموزان نخبه ورزشی در قالب تیم استان قم به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

مسابقات رشته دو و میدانی دوره تحصیلی متوسطه دوم روز سه شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ در بخش پسران در ورزشگاه شهید حیدریان و در بخش دختران در استادیوم یادگار امام برگزار شد.

مسابقات در بخش دختران و پسران با شرکت ۱۰ تیم از نواحی و مناطق تابعه و با حضور ۱۲۰ بازیکن و ۲۰ نفر مربی و سرپرست و با قضاوت ۲۰ نفر از داوران این رشته در ۵ ماده برگزار گردید که در پایان نتایج زیر بدست آمد:

نتایج پسران:ماده دوی ۱۰۰ متر ،علیرضا بختیاری ناحیه ۱ ،رضا غلامی ناحیه ۳ حسین کریمی ناحیه ۳عناوین را کسب کردند.

ماده دوی ۴۰۰ متر:محمد امین جوهری ناحیه ۴ ،مانی زمانی ناحیه ۲ ،علی خداوند پور ناحیه ۲  به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

ماده دوی ۸۰۰ متر:یوسف میرهاشمی ناحیه ۲ ،محمد امین بیگدلی ناحیه ۳ ،علی اصغر سحاق ناحیه ۴ عناوین را کسب کردند.

ماده پرش طول :مهدی ربانی ناحیه یک،محمدرضا ظهیری فر ناحیه ۴ ،امیر فتاحی ناحیه دو عناوین را کسب کردند.

ماده پرتاب وزنه :محمد معین قربانی ناحیه ۳ ،نیما ایمانپور ناحیه ۱ ،سید مهدی عابدینی ناحیه ۳  عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش پسران در مجموع تیمی :مقام اول ناحیه ۳ ،مقام دوم ناحیه ۲ ،و مقام سوم ناحیه ۱  از آن خود کرد.

نتایج دختران: ماده پرش طول :عاطفه صفایی قمی ناحیه ۱ ،مبینا چراغی ناحیه دو ،دنیا داوود زاده ناحیه یک

ماده دوی ۴۰۰ متر :ستایش سعدآبادی ناحیه ۱ ،ریحانه سلمان پور ناحیه ۲ ،ستایش بیاتی ناحیه ۲  عناوین را کسب کردند.

ماده دوی ۱۰۰ متر:مبینا چراغی ناحیه ۲ ،دنیا داوود زاده ناحیه یک ،فاطمه نظری ناحیه ۳ عناوین را کسب کردند.

ماده پرتاب وزنه:لیلا دهقانی ناحیه۳ ،رکسانا زنگنه ناحیه۳ ،مقام‌های مشترک سوم ،زینب خیمه کبود ناحیه۴ و فاطمه قهرمانی ناحیه ۲ عناوین  را کسب کردند.

نتایج تیمی دختر‌ها :مقام اول ناحیه ۲،مقام دوم ناحیه یک،مقام سوم ناحیه ۳ عناوین را کسب کردند.

لازم به ذکر است به کلیه مقام آوران حکم قهرمانی و مدال یادبود این مسابقات از طرف اداره کل آموزش و پرورش اهدا گردید، و افراد حائز مقام‌های برتر در قالب تیم استان در دو بخش پسران و دختران به مسابقات قهرمان کشوری دانش آموزان سراسر کشور که در دهه مبارک فجر در استان هرمزگان برگزار خواهد شد اعزام می‌شوند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان