برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ۲۲ استان کشور
برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ۲۲ استان کشور
سید علیرضا تکیه‌ای، رئیس ستاد مرکزی اعتکاف از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در 22 استان کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید علیرضا تکیه‌ای با اشاره به برگزاری اعتکاف رمضانیه، اظهار کرد: این مراسم معنوی به مرکزیت قم، تاکنون در ۲۲ استان کشور با هدایت نمایندگان مردمی ستاد مرکزی اعتکاف درحال برگزاری است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی مختلفی در این استان‌ها درحال برگزاری است، عنوان کرد: جمعیت اعتکاف و معتکفین در هر شهر متناسب با ضوابط بهداشتی و ظرفیت مساجد جامع مختلف است.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف با اشاره به اینکه مردم مومن و متدین در تمام استان‌های کشور خواهان برگزاری مراسم معنوی اعتکاف بودند، مطرح کرد: شرایط کرونایی و دستورالعمل‌های بهداشتی مهم‌ترین عامل عدم برگزاری این مراسم معنوی در برخی از استان‌ها است.

وی با بیان اینکه رسول خدا(ص) در دهه آخر ماه مبارک رمضان معتکف بودند، خاطرنشان کرد: نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و امامان جمعه شهرها پیشگام احیای این سنت رسول خدا(ص) بودند.

تکیه‌ای در پایان ضمن قدردانی از مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه در برگزاری مراسم اعتکاف، بیان کرد: شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و مرکز امور مساجد در کنار ستادهای مردمی اعتکاف پیگیری‌های لازم در خصوص برگزاری این مراسم معنوی را انجام دادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس