برگزاری مدرسه پاییزه در حوزه علمیه خواهران
برگزاری مدرسه پاییزه در حوزه علمیه خواهران
مدرسه پاییزه با موضوع «رویکرد راهبردی به الهیات جنسیتی» به همت پژوهشکده زن و خانواده به صورت حضوری و برخط برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، دوره آموزشی در قالب مدرسه پاییزه با موضوع «رویکرد راهبردی به الهیات جنسیتی» از نیمه دوم مهرماه ۱۴۰۱ به مدت ۱۶ هفته در روز‌های شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۰۰ با تدریس استاد حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد، رئیس پژوهشکده زن و خانواده برگزار خواهد شد و به شرکت کنندگان نیز گواهی حضور در دوره اعطا می‌شود.

سرفصل‌های دوره در بخش اول (مقدماتی) شامل عناوینی همچون «مفهوم محوری در اندیشه اسلامی و آثار و الزامات آن»، «خصلت شبکه‌ای در نظام معنایی»، «نظام اولویت‌ها»، «عقل، عقلانیت، تعقل، هویت»، «جامعه آرمانی»، «نظام تربیت، سیالیت‌ها و ثبات‌ها»، «متربی به مثابه کنشگر فعال»، «غیریت‌سازی و مرزبندی»، «اتصال ساحت‌های حیات»، «بازنمایی‌ها، روایت‌ها و کلان‌روایت‌ها»، «قدرت و مقاومت/ تربیت مقاومتی»، «محتوای تربیت، ساختار تربیت»، «تربیت فعال و تربیت منفعل» می‌باشد.

همچنین «فلسفه زوجیت»، «برابری انسانی و ارزشی/ تمایز تکوینی»، «هویت جنسی»، «تمایز نقش‌ها/ مشارکت اجتماعی»، «تمایز حقوقی»، «جنسیت و تربیت»، «خانواده در اسلام» و «امر جنسی» عناوین سرفصل‌های این دوره در بخش اول (تکمیلی) هستند.

علاقه‌مندان جهت شرکت در مدرسه پاییزه «رویکرد راهبردی به الهیات جنسیتی» می‌توانند با مراجعه به نشانی http://register.wrc.ir/view.php?id=۵۰۰۶۴ اقدام به ثبت نام کنند.

  • منبع خبر : مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران