برگزاری شصت‌ و هشتمین سالگرد شهید نواب‌صفوی در وادی السلام قم
برگزاری شصت‌ و هشتمین سالگرد شهید نواب‌صفوی در وادی السلام قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، این برنامه با حضور و سخنرانی مهدی عبدخدایی و جواد واحدی در روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ در قم، انتهای خاکفرج، وادی‌السلام و در جوار مرقد مطهر شهدای فدائیان اسلام انجام می‌پذیرد. شهید نواب‌صفوی بنیان‌گذار و رهبر تشکیلات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، این برنامه با حضور و سخنرانی مهدی عبدخدایی و جواد واحدی در روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ در قم، انتهای خاکفرج، وادی‌السلام و در جوار مرقد مطهر شهدای فدائیان اسلام انجام می‌پذیرد.

شهید نواب‌صفوی بنیان‌گذار و رهبر تشکیلات بنیادگرای فدائیان اسلام بود و از پیشتازان مبارزات مسلحانه اسلامی به‌شمار می‌رفت، او در ترور عبدالحسین هژیر، حاجعلی رزم آرا، حسین علاء و احمد کسروی نقش داشت؛ نواب صفوی در سال ۱۳۲۹ کتابی به‌نام راهنمای حقایق را به چاپ رساند که در آن یک «حکومت اسلامی» ترسیم شده بود.

شهید نواب صفوی همچنین با حکومت دکتر مصدق به خاطر عدم عمل به احکام اسلامی به مخالفت برخاست و به همین جهت در ایام نخست وزیری مصدّق، دستگیر و به زندان افتاد و تا سقوط حکومت مصدق در زندان بود.

سرانجام شهید نواب صفوی به همراه سه تن از همرزمانش به نام‏های خلیل طهماسبی، مظفرعلی ذوالقدر و سیدمحمد واحدی در بیدادگاه رژیم پهلوی محکوم و در صبحگاه ۲۷ دی ۱۳۳۴ شمسی تیرباران شد و به خیل شهدا پیوست و آرامگاه ایشان در وادی السلام قم می‌باشد.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱