برگزاری شانزدهمین لیگ علمی بین‌المللی پایا در استان قم
برگزاری شانزدهمین لیگ علمی بین‌المللی پایا در استان قم
هادی آقابابایی، مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی قم از برگزاری شانزدهمین لیگ علمی بین‌المللی پایا ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی ششم تا یازدهم خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، هادی آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز لیگ علمی بین‌المللی پایا، بیان کرد : شانزدهمین لیگ علمی بین‌المللی پایا در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری در پایه ششم تا یازدهم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در لیگ علوم پایه؛ دانش‌آموزان پایه ششم تا نهم حضور خواهند داشت و با یکدیگر رقابت می‌کنند.

آقابابایی بابیان اینکه دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم در لیگ علوم ریاضی به رقابت خواهند پرداخت، گفت: در لیگ علوم تجربی و علوم انسانی نیز دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم شرکت می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی قم خاطرنشان کرد: در لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی دانش‌آموزان پایه هفتم تا یازدهم به رقابت می‌پردازند.

وی اضافه کرد:در لیگ پژوهشی و کارآفرینی نیز دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا یازدهم به مصاف هم خواهند رفت.

آقابابایی در ادامه عنوان کرد: ثبت‌نام از بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ تا اواخر اسفندماه ۱۴۰۱ ادامه داشت و از استان قم تعداد ۱۴۲۵ نفر در قالب ۲۸۵ تیم پنج نفره ثبت‌نام کردند.

وی اضافه کرد: برگزاری آزمون ناحیه‌ای (شهرستانی) به‌صورت مجازی در اردیبهشت ۱۴۰۲ انجام شد که از استان قم تعداد ۱۷۵ تیم (۸۷۵ نفر) به مرحله استانی راه یافتند که آمار درخشانی نسبت به سال‌های قبل می‌باشد.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی قم بیان داشت: مرحله استانی نیز هماهنگ با کل کشور ۱۲ تیرماه جاری از ساعت ۸:۳۰ برگزار شده است که ان شاءالله امیدواریم دانش‌آموزان قمی بتوانند به مرحله کشوری صعود نمایند.

وی در پایان گفت: رقابت نهایی و کشوری لیگ پایا، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس