برگزاری تورهای گردشگری نجوم ویژه ماه رمضان در قم
برگزاری تورهای گردشگری نجوم ویژه ماه رمضان در قم
علیرضا ارجمندی ، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم از برگزاری تورهای گردشگری نجوم به میزبانی مجموعه فرهنگی تاریخی گنبدسبز در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا ارجمندی ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ اظهار کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم در ایام ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری تورهای گردشگری نجوم با عنوان «نگاه به آسمان» برای گروه‌های مختلف سنی کرده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌ دستی قم ادامه داد: «برگزاری کارگاه‌های وسعت کیهان، نشانه‌های آفرینش، نجوم در قرآن، رصد ماه و ستارگان، قبله و جهت‌یابی و آشنایی با کهکشان از برنامه‌های تور گردشگری نجوم در مجموعه فرهنگی تاریخی گنبدسبز است.

وی افزود: رصد ماه و ستارگان و برگزاری کارگاه‌های آموزش مفاهیم نجوم در آستان مقدس حضرت معصومه(س) از ویژه برنامه‌های تور گردشگری نجوم است.

ارجمندی گفت: زمان برگزاری برنامه تورهای گردشگری نجوم شب‌های ماه مبارک رمضان و ثبت نام از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم در ادامه با بیان این که واژه گردشگری نجوم بیش از یک دهه است که وارد ادبیات گردشگری در سطح جهان شده است، عنوان کرد: کویر قم دارای ظرفیت خوبی برای رصد آسمان شب و توسعه گردشگری نجوم است.

وی ادامه داد: گردشگری نجوم ظرفیتی در اماکن تاریخی و طبیعی است که با راه انداختن تورهای گردشگری نجوم دوستداران آسمان شب را به خود جذب کرده است.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم