برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی قم/ ۱۵ نماینده انتخاب می‌شوند
برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی قم/ ۱۵ نماینده انتخاب می‌شوند
اکبرابدالی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی قم گفت: در این انتخابات از میان ۳۵ نامزد ، ۱۵ نماینده برای فعالیت دراین اتاق عضو خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اکبر ابدالی اظهار داشت:‌ ۵۳ نفر برای شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی قم ثبت نام کردند که از این میان ۴۵ نفر شرایط لازم را کسب کرده و در نهایت با انصراف ۱۰ نفر، ۳۵ نفر به عنوان نامزد این دوره از انتخابات تعیین شدند.

وی ضمن اشاره به این که انتخابات اتاق بازرگانی هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، افزود: امروز شاهد برگزاری این انتخابات در استان قم همزمان با سراسر کشور هستیم؛ در این دوره از انتخابات که به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، ۱۵ نفر به عنوان نمایندگان اعضای اتاق بازرگانی قم انتخاب خواهند شد.

ابدالی گفت: انتخابات اتاق بازرگانی قم در چهار گروه فعالیتی بازرگانی، صنعت، معدن و همچنین کشاورزی برگزار می‌شود، که در گروه بازرگانی پنج نفر،‌ گروه صنعت پنج‌نفر،‌ گروه معدن ۲ نفر و در گروه کشاورزی سه نفر انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: از میان این ۱۵ نفر، پنج نفر به عنوان اعضای هیات رئیسه انتخاب و از میان این پنج نفر نیز یک نفر برای ریاست اتاق بازرگانی استان تعیین می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی با پایان یافتن زمان رای‌گیری، نتایج آن (اسامی نامزدهای منتخب که بیشترین تعداد آرا را به دست آوردند) امشب اعلام خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: روند برگزاری انتخابات از ساعت هشت صبح روز جاری شروع شده و تا ساعت ۱۸ به صورت رسمی ادامه می‌یابد که امکان تمدید این زمان نیز وجود دارد.

وی افزود: کسانی که کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی قم داشته باشند و حداقل دو سال سابقه فعالیت در این عرصه را دارند، می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند که بر این اساس ۵۵۹ نفر دارای شرایط لازم برای شرکت در انتخابات هستند.

وی همچنین با اشاره به این که انتخابات اتاق بازرگانی قم با صحت در حال برگزاری است، تاکید کرد: همه مراحل برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی قم زیر نظر هیات نظارت قرار دارد.

ابدالی پیرامون شائبه ایجاد شده در خصوص تمدید کارت بازرگانی ۱۳ نفر از اعضای اتاق بازرگانی قم پیش از برگزاری انتخابات نیز گفت: با توجه به بسته شدن لیست اعضای شرکت کننده در انتخابات اتاق‌های بازرگانی توسط اتاق ایران در روز پنجشنبه، افرادی که کارت بازرگانی آن‌ها در قم قبل از انتخابات تمدید شد، نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند و بنابراین این موضوع مشکلی را هم ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: لازم به توضیح است افرادی که کارت بازرگانی آن‌ها تمدید شده، عضو اتاق بازرگانی بودند و تنها کارت بازرگانی آن‌ها به تازگی تمدید شده که بهتر بود این کار زودتر انجام می‌گرفت.

وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان به خصوص در حوزه صادرات دارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از همه ظرفیت‌های موجود برای همکاری با این نهاد استفاده خواهد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا