برپایی نمایشگاه «نشان ارادت» در قم
برپایی نمایشگاه «نشان ارادت» در قم
سومین نمایشگاه عکس «نشان ارادت» به مناسبت روز قم در نگار گذر خیابان شهدا برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، امیر حسامی‌نژاد ،رئیس انجمن عکس بسیج هنرمندان استان قم گفت: سومین نمایشگاه عکس «نشان ارادت» به مناسبت روز قم با هدف عرض ارادت عکاسان استان قم به ساحت مقدس حضرت معصومه (س)و با همکاری انجمن بسیج عکاسان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تا ۱۰ آبان امسال در نگارگذر خیابان شهدا (صفاییه) دائر است..

او افزود: این دوره از نمایشگاه تفاوتی با سال‌های گذشته داشته و آن این بوده که در سال‌های پیشین قبل از فرارسیدن این ایام فراخوانی با این موضوع داده می‌شد و با استقبال خوب عکاسان قمی هم روبه‌رو می‌شدیم، اما امسال بنا را بر این گذاشتیم که از عکاسان آینده‌سازان حمایت کنیم و تنها آثار آن‌ها در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود.

رئیس انجمن عکس بسیج هنرمندان استان قم ادامه داد: برای شرکت عکاسان در این نمایشگاه هم تأکیدی نسبت به‌عکس با دوربین نداشتیم، بلکه عکاسانی که با دوبین تلفن همراه خود که از حرم مطهر حضرت معصومه (س) عکسی تهیه‌کرده بودند، اجازه ارسال آثار در این نمایشگاه را نیز داشتند.

حسامی‌نژاد عنوان کرد: حسین محبی، امیر خوانساری، امیرمحمد پیرانی، راحله زارعی، رضا احمدی، زهره سادات لاجوردی، سارا یوسفی، فرشته سادات فهیمی، محدثه رفعتی، محمدسینا شکیبا و عباس خوش‌چشم عکاسانی هستند که در این نمایشگاه آثار آن‌ها به نمایش گذاشته‌شده است.

گفتنی است مطابق مصوبه سال ۱۳۹۷ شورای فرهنگ عمومی استان قم، بیست‌وسوم ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر قم به‌عنوان «روز قم» نام‌گذاری شده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان