برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ایام فاطمیه
برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ایام فاطمیه
برنامه هفتگی مراسم و محافل حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ایام فاطمیه اول اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، برنامه هفتگی مراسم و محافل حرم مطهر حضرت معصومه (س) از ۱۲ تا ۱۸ آذر ۱۴۰۱ مصادف با ایام فاطمیه اول از سوی روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس اعلام شد.

بر اساس این گزارش مراسم حرم مطهر هر روز با برنامه‌های نیایش صبحگاهی بعد از نماز صبح، مراسم سخنرانی قبل از اذان ظهر، قرائت زیارتنامه حضرت معصومه (س) بعد از نماز عصر، مراسم سخنرانی قبل از اذان مغرب و مراسم سخنرانی و مداحی بعد از نماز عشا دنبال خواهد شد.

مراسم قبل از اذان ظهر حرم مطهر حضرت معصومه (س) از شنبه تا دوشنبه با سخنرانی حجت الاسلام ایمان پهلوان زاده، سه شنبه و چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام رضا حیدریان و پنجشنبه با سخنرانی حجت الاسلام میردامادی و مداحی سیدمهدی موسوی و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدمحسن مرتضوی برگزار می‌شود.

مراسم قبل از اذان مغرب حرم مطهر شنبه و یکشنبه با سخنرانی حجت الاسلام فرشاد یزدی، دوشنبه با سخنرانی حجت الاسلام علی اصغر ثنایی، سه شنبه در قالب برنامه خاطره گویی از شهدا با حضور سردار احمدیان، چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا طباطبایی نسب و مداحی محمد ریحانی، پنجشنبه در قالب محفل انس با قرآن کریم با حضور علی علیزاده و مداحی سیدجواد میرجعفری و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدصابر جعفری و مداحی مجتبی خرسندی برگزار می‌شود.

مراسم معارفی بعد از نماز مغرب و عشاء نیز از شنبه تا سه شنبه به ترتیب با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین تراشیون، فرحزاد، حسینی قمی و مؤمنی، چهارشنبه با سخنرانی آیت الله صدیقی و مداحی سیدرضا نریمانی، پنجشنبه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بندانی نیشابوری و مداحی مهدی سماواتی و جمعه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صادقی واعظ و مداحی اسلام میرزایی برگزار می‌شود.

گفتنی است پنجشنبه بعد از نماز صبح قرائت زیارت عاشورا با صدای حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی، بعد از نماز عصر مداحی توسط حسن شالبافان، دعای کمیل با نوای مهدی سماواتی و قرائت زیارت جامعه کبیره با نوای حجت الاسلام ناصر شهیدی برگزار می شود و جمعه صبح دعای ندبه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان و قرائت دعای جواد احمدی و عصر قرائت زیارت آل یاسین با صدای مجتبی خرسندی برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا