برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در هفته جاری اعلام شد
برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در هفته جاری اعلام شد
برنامه هفتگی مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از ۳ تا ۹ دی‌ماه، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، برنامه هفتگی مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از ۳ تا ۹ دی‌ماه، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت اعلام شد.

بر اساس این گزارش، مراسم حرم مطهر هر روز با برنامه‌های نیایش صبحگاهی بعد از نماز صبح، مراسم سخنرانی قبل از اذان ظهر، قرائت زیارتنامه حضرت معصومه(س) بعد از نماز عصر، مراسم سخنرانی قبل از اذان مغرب و مراسم سخنرانی و مداحی بعد از نماز عشا برگزار می‌شود.

مراسم قبل از اذان ظهر حرم مطهر بانوی کرامت، شنبه سوم دی‌ماه، با سخنرانی حجت‌الاسلام مصطفی اشراقی، یکشنبه چهارم و دوشنبه پنجم دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام محمداسماعیل خورشیدی، سه شنبه ۶ دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام بهاء‌الدین ضیائی و مداحی حسین اردستانی، چهارشنبه ۷ دی‌ماه و پنجشنبه ۸ دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام حسن نوراللهی و جمعه ۹ دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام عبدالله توانا برگزار می‌شود.

مراسم قبل از اذان مغرب حرم مطهر شنبه و یکشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام جواد اسماعیلی نیا، دوشنبه و سه‌شنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام علی اصغر ظهیری و مداحی محمود ابرنجین و علی اصغر اسکندری، چهارشنبه در قالب محفل روایتگری شهدا با حضور محمدتقی ارزندی، پنجشنبه در قالب محفل انس با قرآن کریم با حضور استاد دهدشتی و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام تکیه‌ای برگزار می‌شود.

مراسم معارفی بعد از نماز مغرب و عشاء شنبه تا چهارشنبه به ترتیب با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین عبدالحسین بندانی نیشابوری، علیرضا پناهیان به مدت دو شب، سیدحسین مؤمنی و حیدری کاشانی و مداحی جواد برزگر، سیدرضا تحویلدار، سیدمهدی میرداماد، حسن شالبافان و عباس حیدرزاده، پنجشنبه با سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی و مداحی مهدی سلحشور و جمعه با سخنرانی آیت‌الله عباس کعبی برگزار می‌شود.

سه شنبه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) نیایش صبحگاهی حرم بلافاصله بعد از نماز صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام صادق انواری برگزار می‌شود؛ بعد از نماز ظهر نیز مراسمی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد دارستانی و مداحی رضا ایزدی برگزار می‌شود.

پنجشنبه بعد از نماز صبح قرائت زیارت عاشورا با صدای حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی و بعد از نماز عشا دعای کمیل با نوای سیدعلی حسینی نژاد و قرائت زیارت جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام ناصر شهیدی، جمعه صبح دعای ندبه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پناهیان و جمعه عصر قرائت زیارت آل یاسین با صدای محسن قاسمی برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایکنا