بررسی ‌مشکلات مسجد مقدس جمکران با حضور وزیر کشور/ پایش تصویری مسجد مصوب شد
بررسی ‌مشکلات مسجد مقدس جمکران با حضور وزیر کشور/ پایش تصویری مسجد مصوب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، احمد وحیدی، وزیر کشور شامگاه سه شنبه در نخستین جلسه ملی پیگیری و رسیدگی مشکلات مسجد مقدس جمکران گفت: نیاز اصلی این مکان مقدس را باید از داخل به بیرون پیگیری و اجرا کنیم. وی با تاکید بر ساماندهی سرویس‌های بهداشتی متناسب با تعداد مورد نیاز، گفت: شهرداری […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، احمد وحیدی، وزیر کشور شامگاه سه شنبه در نخستین جلسه ملی پیگیری و رسیدگی مشکلات مسجد مقدس جمکران گفت: نیاز اصلی این مکان مقدس را باید از داخل به بیرون پیگیری و اجرا کنیم.

وی با تاکید بر ساماندهی سرویس‌های بهداشتی متناسب با تعداد مورد نیاز، گفت: شهرداری شهر‌های مجاور قم باید در تامین سرویس‌های بهداشتی همکاری کنند.

وزیر کشور افزود: تامین چادر و پتو با همکاری هلال احمر پیگیری شود و تا ۳۰۰ هزار تخته پتو و چادر را از دستگاه‌های خدمت رسان پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص تغذیه زائران گفت: پذیرایی از زائران و تامین نیاز‌های تغذیه‌ای با حضور نانوایی‌های سیار در دستور کار قرار بگیرد.

وحیدی در خصوص امنیت و دیوارکشی دور مسجد مقدس جمکران با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی گفت: این موضوع با همکاری و تقسیم کار بین شهرداری قم و وزارت کشور انجام شود.

وزیر کشور در خصوص تامین مالی نیاز پایش تصویری مسجد با اعتبار ۸ میلیارد تومانی افزود: به دلیل اهمیت و ضرورت اهمیت امنیت زائران و مسجد مقدس جمکران، تامین اعتبار پایش تصویری این طرح نیز از محل اعتبارات وزارت کشور تامین می‌شود.

وحیدی بر تامین زمین برای پارکینگ تاکید کرد و افزود: برای امسال مانند پارسال پارکینگ در زمین‌های اطراف فراهم شود، اما برای رفع همیشگی مشکل پارکینگ مسجد مقدس جمکران برای خرید زمین و ساخت دائمی پارکینگ رایزنی‌های لازم با همکاری راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

وزیر کشور اضافه کرد: در راستای تامین آب آشامیدنی و همچنین روشنایی مسجد مقدس جمکران ۲۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته خواهد شد و وزارت نیز در این بخش اقدامات لازم را انجام می دهد.

تامین ایکس ری برای پایش، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تامین تجهیزات آتش نشانی و اختصاص ۲۵ دستگاه اتوبوس هم برای حمل و نقل زائران از دیگر مصوبات اعلامی این جلسه است.

استاندار قم در این جلسه گفت: موضوعات و مشکلات مسجد باید دسته بندی و اولویت بندی شود و به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در چارچوب زمانی اجرایی شود.

آقامیری امنیت و تامین سرویس‌های بهداشتی را از اولویت‌های اصلی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد و افزود: به دلیل اهمیت و نیاز مسجد در این دو موضوع باید این دو مسئله با توجه به محدودیت‌های مالی در اولویت اجرا قرار بگیرد.

نیمه شعبان بهترین فرصت برای امیدآفرینی در جامعه است

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی‌اکبر اجاق نژاد تولیت آستان مسجد مقدس جمکران نیز در این جلسه اظهار داشت: از وزیر کشور بابت تشکیل ستاد ملی جشن نیمه شعبان سپاسگزاریم.

وی ادامه داد: جشن نیمه شعبان یک مقوله فرا استانی است که باید دید ملی به آن داشت، چرا که خیل عظیم زائرین از داخل و خارج از کشور در مسجد مقدس جمکران حاضر می‌شوند.

تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: بدین جهت است که می‌گوییم برای هرچه باشکوه برگزار کردن جشن نیمه شعبان باید دید ملی داشت تا سفر زائرین تسهیل شود.

وی اشاره کرد: رهبر فرزانه انقلاب از نیمه شعبان به عنوان روز امید یاد کرده‌اند لذا ما موظف هستیم از این فرصت خوب استفاده کرده و امید را به جامعه تزریق کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد تاکید کرد: تشکیل ستاد ملی نیمه شعبان به منظور هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و دولتی کشور، تشکیل ستادهای استانی نیمه شعبان به ریاست استانداران به منظور هماهنگی حضور زائران در جشن نیمه شعبان، تعیین معین از استان‌های همجوار برای پشتیبانی از استان قم در برگزاری باشکوه جشن نیمه شعبان، ارتقای زیرساخت‌های شهر قم و مسجد مقدس جمکران که حضور زائرین در شهر قم را تسهیل سازد، درخواست‌های ما از دولت است که امیدواریم نسبت به این موارد اهتمام جدی بخشیده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم