برخی از کارخانه‌های قم فاقد پیوست ایمنی هستند
برخی از کارخانه‌های قم فاقد پیوست ایمنی هستند
حسن محبوبی، مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات استانداری قم با بیان اینکه تمام کارخانه ها باید پیوست ایمنی داشته باشند گفت: این پیوست در برخی از کارخانه های استان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسن محبوبی در گفت‌وگویی اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل باید در کارگاه‌ها جدی گرفته شود و این سازمان باید به این موضوع ورود پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات استانداری، با بیان اینکه تصورات بر این بوده که دفتر سیاسی در بحث سیاست‌گذاری ورود پیدا می‌کند، اظهار کرد: فعالیت دفتر سیاسی استانداری قم بیش‌تر جنبه نظارتی در مباحث مختلف را دارد و این دفتر کمیسیون‌های مختلفی را برگزار می‌کند که تمامی آن‌ها زیرمجموعه شورای تأمین استان هستند.

استانداری قم پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی با بیان اینکه ازجمله این کمیسیون‌ها، کمیسیون کارگری، کمیسیون فرق و مذاهب و کمیسیون دانشجویی است مطرح کرد: هر سه این کمیسیون‌ها زیرمجموعه شورای تأمین استان هستند.

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات استانداری قم با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون کارگری استان، عنوان کرد: نظارت بر عملکرد کارگری استان و رصد مشکلات کارگران، نظارت بر کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و غیره ازجمله فعالیت‌های این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه بیشتر فعالیت این کمیسیون در راستای کمک به کارگران است، خاطرنشان کرد: مشکلات مربوط به کارفرماها در حوزه سرمایه‌ای و معاونت اقتصادی دنبال می‌شود.

محبوبی اضافه کرد: ولی اگر مشکلاتی برای کارگران ایجاد شود، ضمن رصد در کمسیون کارگری با بررسی و کنکاش در جلسات با حضور مسئولان مربوطه به دنبال رفع آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه مصوبات کمیسیون‌ها مانند مصوبات شورای تأمین استان است، تأکید کرد: این مصوبات لازم‌الاجرا بوده و عدم اجرای آن عواقب سنگینی دارد.

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات استانداری قم با اشاره به چالش مهم کارگری گفت: موضوع تعدیل نیرو یکی از مشکلات اصلی کارگران استان است.

وی با تأکید بر اینکه مشکل واحدهای تولیدی در حوزه رقابت است، تصریح کرد: این واحدها زمانی که نمی‌توانند رقابت کنند، به دنبال تعدیل نیرو می‌روند.

محبوبی با اشاره به اینکه در جلسات به دنبال حل این مشکلات هستیم، یادآور شد: برخی از کارخانه‌ها نیز باتوجه به شرایطی که دارند باید تغییر وضعیت و یا تغییر موقعیت دهند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ امنیت شغلی کارگران در محیط کار، اضافه کرد: اگر نیروی کارگر امنیت شغلی نداشته باشد، نمی‌تواند کار کند و در نتیجه ابتدا باید این موضوع در کارگاه‌ها رفع شود.