با ۱۰۰ میلیون تومان کجای قم می توان خانه اجاره کرد؟
با ۱۰۰ میلیون تومان کجای قم می توان خانه اجاره کرد؟
تازه‌ترین تحولات بازار اجاره مسکن در مناطق هشتگانه قم نشان می‌دهد که برای اجاره یک خانه حداقلی به رهنی ۱۰۰ میلیون تومان و اجازه بهایی حدود دو میلیون تومان نیاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، بنگاه‌های املاک از جمله مکان‌هایی است که حالت‌های دلهره، نگرانی و ناامیدی از جمله حالات تکراری چهره های مراجعه کنندگانش است که با افزایش بی رویه‌ای که در سال های اخیر قیمت مسکن و  رهن و اجاره داشته است، مراجعه کنندگان بیشتری این حالات را دارند. قیمت هایی که باعث شرمندگی مرد خانواده و حتی گاهی سبب کدورت و دلخوری در بین اعضای خانواده می‌شود.

اغراق نیست اگر بگوییم که امروز همه افراد به نوعی درگیر مسئله مسکن و رهن و اجاره های سرسام آور آن هستند؛ زیرا بالاخره در خانواده‌ و یا افراد نزدیکی که با آن‌ها در ارتباط هستیم حداقل یک زوج جوانی که به تازگی زندگی مشترک شان را شروع کردند، وجود دارد که در کابوس اجاره یک خانه حداقلی به سر می‌برند.

جدولی از قیمت های رهن و اجاره در مناطق هشت گانه قم تهیه شده است که نشان دهنده متوسط نرخ کرایه مسکن در مناطق هشت گانه قم است.

البته موارد ذکر شده به صورت نمونه بوده و بدیهی است که با توجه به سال ساخت خانه، محله، تجهیزات به کار رفته شده در خانه و انصاف صاحب خانه نوساناتی وجود دارد.

 

با ۱۰۰ میلیون تومان کجای قم می توان خانه اجاره کرد؟

بررسی‌ها و تحقیقات از تازه‌ترین تحولات بازار اجاره مسکن در مناطق هشتگانه قم نشان می‌دهد که برای اجاره یک خانه حداقلی به رهنی ۱۰۰ میلیون تومان و اجازه بهایی حدود دو میلیون تومان نیاز است؛ البته نباید فراموش کرد که جابه‌جایی‌های منطقه‌ای که ممکن است خانوارها برای تهیه یک مسکن متناسب با بودجه‌ای که دارند متحمل می شوند، چالش‌های اجتماعی و فرهنگی متعددی را هم می‌تواند برای آن ها به همراه داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا