باغچقی: دوست داشتم دل مردم را شاد کنم/ قمی: به تجربه حریف باختیم
باغچقی: دوست داشتم دل مردم را شاد کنم/ قمی: به تجربه حریف باختیم

– اخبار ورزشی – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از هانگژو، قاسم باغچقی پس از حذف از مسابقات جودوی بازی‌های آسیایی اظهار داشت: جودو‌کاری که با او مبارزه کردم قهرمان دوره قبل بازی‌های آسیایی بود و شاید اگر با حریف دیگری روبه‌رو‌ می‌شدم راحت‌تر می‌توانستم به […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از هانگژو، قاسم باغچقی پس از حذف از مسابقات جودوی بازی‌های آسیایی اظهار داشت: جودو‌کاری که با او مبارزه کردم قهرمان دوره قبل بازی‌های آسیایی بود و شاید اگر با حریف دیگری روبه‌رو‌ می‌شدم راحت‌تر می‌توانستم به مرحله بعد صعود کرده و حتی مدال کسب کنم.

وی افزود: متأسفانه با وجود اینکه تمام تلاش خود را کردم که بعد چهار سال دوری از مسابقات، بتوانیم دل جامعه جودو و مردم را شاد کنیم ولی نشد. ان‌شاءالله با توجه به اتمام دوران محرومیت از این پس تلاش بیشتری برای کسب موفقیت خواهیم کرد تا انگیزه بین نوجوانان و جوانان جودوکار کشورمان بیشتر شود.

ملی‌پوش جودوی ایران عنوان کرد: جودوکاران ایرانی چیزی کمتر از قهرمانان جهان ندارند  و پس از رفع تعلیق  با تلاش و کوشش بیشتر خواهیم توانست در رقابت‌های مهم بین‌المللی جودو، پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آوریم.

پرونده تیم ملی جودو در بازی‌های آسیایی هانگژو بسته شد + تصاویر

همچنین حسین قمی سرمربی تیم ملی جودو‌ کشورمان در خصوص حذف باغچقی عنوان کرد: قاسم باغچقی بازی را در برابر قهرمان دوره قبل بازی های آسیایی بسیار خوب شروع کرد و تا ثانیه‌های پایانی به حریف امتیاز نداد و تنها به تجربه حریف بازی را واگذار کرد.

وی افزود: برنامه‌ریزی ما این بود که ابتدا باغچقی حریفش را بسنجد و سپس به انجام تکنیک بپردازد و تا آخرین لحظات بسیار خوب بازی کرد اما در ثانیه‌های آخر بازی به لحاظ جسمانی تحلیل رفت و نتوانست بازی را جمع کند.

سرمربی تیم ملی جودو بیان کرد: باغچقی می‌توانست برنده این میدان باشد، ولی  کمی دیر شروع کرد واگر زودتر استارت جنگیدن در این مسابقه را می‌زد، صددرصد پیروز این رقابت بود.

قمی با اشاره به تأثیر تعلیق جودو در ناکامی این رشته گفت: غیبت بزرگ ما در رویدادهای بزرگ دلیل مهمی در واگذاری نتیجه بود. به هرحال حریفی که امروز  رودرروی ورزشکارمان قرار گرفت، بسیار باتجربه و در میادین بزرگی حضور یافته بود و در این مسابقه نیز از تجربه خود بهره گرفت. در واقع هر تیمی که بازیکنان تجربه بین‌المللی داشته باشند در چنین رقابت‌هایی بهتر نتیجه می‌گیرد و ما پس از چهار سال تازه یک هفته است از تعلیق درآمده‌ایم.