بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به بیت‌المال به همت تعزیرات حکومتی قم
بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به بیت‌المال به همت تعزیرات حکومتی قم
مهدی ریاضی، مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده یک شرکت متخلف چاپ و انتشارات در قم که با دریافت ۸۳۶ هزار یورو از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات خود را اجرا نکرده بود، در شعبه اول اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهدی ریاضی روز یکشنبه در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات به دلیل ارائه نکردن مدارک لازم و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان مبنی بر اینکه شرکت، کالاهای موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز اعلام و شرکت را علاوه بر بازگرداندن ۲۵۲ میلیارد ریال معادل تفاوت ارز با نرخ رایج در بازار در حق بانک شاکی به مدت ۶ ماه از فعالیت بازرگانی نیز محروم کرد.

وی گفت: جریمه نقدی، محرومیت یک تا ۱۰ سال از فعالیت بازرگانی، ابطال کارت بازرگانی و حبس تعزیری از جمله مجازات‌های دیده شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی است که تعهدات ارزی خود را ایفا نکنند.

ریاضی ادامه داد: اداره حقوقی و وصول مطالبات معوق مدیریت شعب بانک ملی استان قم گزارشی پیرامون ایفا نکردن تعهدات ارزی این شرکت متخلف دریافت که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کرد.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم