ایثار قم صدرنشین لیگ ملی بسکتبال با ویلچر شد
ایثار قم صدرنشین لیگ ملی بسکتبال با ویلچر شد
تیم ایثار قم با اقتدار و پیروزی‌های متوالی مقابل حریفان خود صدرنشین فصل 1401 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر مردان باشگاه‌های ایران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، تیم با سابقه ایثار قم که سابقه دو قهرمانی سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ لیگ برتر بسکتبال با ویلچر ایران و دو نایب‌قهرمانی این لیگ در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ را در کارنامه دارد و در سال ۲۰۱۵ رتبه سوم مسابقات بین‌المللی این رشته را کسب کرده، حالا در لیگ ملی بسکتبال با ویلچر ایران حضور دارد.

این تیم به مدیرعاملی علی خوشرفتار و سرپرستی یحیی ابطحی دو جانباز ارزشمند دفاع مقدس و همچنین به سرمربیگری یکی از مربیان برجسته بسکتبال با ویلچر ایران یعنی عباس خاکی، راهی مسابقات فصل ۱۴۰۱ لیگ ملی ایران شده، در شرایطی که بازی‌های این فصل در دو گروه برگزار می‌شود و تیم‌ها به شکل رفت و برگشت با یکدیگر رقابت می‌کنند تا دو تیم برتر هر گروه به مرحله نهایی بروند.

دیدارهای دور رفت مرحله مقدماتی در تهران و بم برگزار شد و تیم‌های هیات بم، هیات خوزستان، فولاد هرمزگان و پگاه فارس در بم رقابت کردند، ضمن اینکه ایثار قم در گروه دوم به میزبانی تهران برابر تیم‌های دانشگاه آزاد ارومیه، میلاد ابزار تهران، آسایشگاه فیاض بخش مشهد و هیات اصفهان قرار گرفت.

در این گروه ایثار قم ابتدا به مصاف تیم میلاد ابزار تهران رفت و با نتیجه ۷۶ بر ۴۹ صاحب برتری شد، سپس هیات اصفهان را ۷۵ بر ۵۰ مغلوب کرد و در سومین بازی که یک دیدار نزدیک و نفس‌گیر بود تیم پرمهره دانشگاه آزاد ارومیه را با مهره‌های سرشناس رقیب ۷۰ بر ۶۹ شکست داد تا با برتری ۶۵ بر ۵۰ آسایشگاه فیاض بخش مشهد را مغلوب کند.

بر اساس نتایج به دست آمده، در جدول گروه دوم مقدماتی، شاگردان عباس خاکی در تیم ایثار قم با چهار برد متوالی و هشت امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های دانشگاه آزاد ارومیه، هیات اصفهان، میلاد ابزار تهران و آسایشگاه فیاض بخش مشهد به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

با پایان بازی‌های دور رفت مقدماتی در گروه نخست به میزبانی بم نیز تیم هیات خوزستان با عملکردی بهتر نسبت به دیگر رقبا در صدر قرار گرفت و تیم‌های هیات بم، فولاد هرمزگان و پگاه فارس به ترتیب در رده‌های دوم تا سوم ایستادند و حالا منتظر دیدارهای دور برگشت در بهمن ماه هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس