اکثر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم تحت تأثیر فضای مجازی بودند
اکثر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم تحت تأثیر فضای مجازی بودند
حجت الاسلام والمسلمین غریب، دادستان قم گفت:بیشتر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم، تحت تأثیر فضای مجازی بودند و القائات و دروغ‌های دشمنان در این فضا توانست این افراد را به کف خیابان بکشاند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام والمسلمین غریب در جلسه طلاب و فضلای گلپایگانی مقیم قم که در مدرسه آیت الله گلپایگانی برگزار شد، گفت: یکی از نکات قابل توجه که در اتفاقات اخیر شاهد آن بوده ایم و با گفتگو با متهمان و مطالعه پرونده آنان به آن رسیده ایم، تأثیرات دروغ بر فکر و ذهن بازداشت شدگان و تقویت کینه و نفرت در آنان بوده است.

دادستان قم عنوان کرد: در فتنه اخیر، تمام دشمنان درونی و بیرونی هم صدا شده و با ابزار‌های گوناگون به جنگ با ایران اسلامی آمدند و جنگ ترکیبی را به راه انداختند.

حجت الاسلام غریب تصریح کرد: روایت سازی و جنگ روایتگری از حربه‌هایی است که دشمن در اتفاقات اخیر کشور به آن دست زده و با روایت سازی توانست فکر و ذهن برخی از نوجوانان و جوانان ما را به دست گرفته و آنان را به کف خیابان بکشاند.

دادستان قم بیان کرد: بمباران و پمپاژ اخبار دروغ در ذهن و فکر جوانان و نوجوانان، یکی از راه‌هایی بوده که دشمن در فتنه اخیر به آن ورود کرده و در ایام کرونا هم تعداد زیادی موبایل و تبلت در اختیار فرزندان ما قرار گرفته و بستر مناسبی برای مسئله دروغ پراکنی فراهم بوده است.

حجت الاسلام غریب گفت: رهبر انقلاب بار‌ها بر مسئله جهاد تبیین تأکید کردند تا روایت سازی از سوی دشمنان صورت نگیرد؛ اما با کم کاری‌هایی که صورت گرفت، به این مسئله اهمیت زیادی داده نشد و شاهد وقایع اخیر در کشور بودیم.

دادستان قم گفت: بنابر فرموده رهبر انقلاب، تسلط بر ذهن‌ها مهمتر از تسلط بر سرزمین هاست و دشمن از این حربه برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرده است.

حجت الاسلام غریب عنوان کرد: تقویت کینه و نفرت نسبت به نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و … از کار‌هایی بود که در فضای مجازی انجام شد و بر ذهن جوانان اثر گذاشتند تا به خواسته‌های خود برسند.

دادستان قم گفت : بیشتر دستگیرشدگان اتفاقات اخیر در قم، تحت تأثیر فضای مجازی بوده اند و القائات و دروغ‌های آنان توانست این افراد را به کف خیابان بکشاند.

حجت الاسلام غریب عنوان کرد در زمانی که بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه حضور داشتند، برنامه‌های آگاهی بخشی برای این افراد و خانواده‌های آنان انجام شد و بحمدالله بسیار راضی کننده بود؛ اما طلاب و فضلا باید در کف میدان بوده و با نوجوانان و جوانان مکالمه داشته باشند تا شبهات و گره‌های ذهنی آنان برطرف شود.

او عنوان کرد: دشمن به دنبال زدن مؤلفه‌های قدرت و مؤلفه‌های وحدت ماست و تمام توان خود را در کف صحنه گذاشته تا بتواند انقلاب را سرنگون کند.

دادستان قم یادآورشد: امروز باید جهاد کرد و در کف میدان بود تا بتوان ذهنیت مسموم برخی جوانان و نوجوانان را درست کرد.

حجت الاسلام غریب عنوان کرد: امروز با رفتار و کردار مناسب می‌توان جوان و نوجوان را جذب کرد و نباید حرکتی انجام داد که افکار مسمومی که به او خورانده اند، تقویت شود.

دادستان قم گفت: ما در جنگ روایت‌ها ضعیف عمل کرده ایم و باید زحمتی مضاعف کشید تا ذهنیت برخی از نوجوانان و جوانان را برگرداند و همراه با نظام و انقلاب کرد.

او بیان کرد: امروز دشمن در فضای مجازی، ذهن‌ها را شستشو داده و با اخبار غلط و دروغ، ذهن فرزندان این کشور را به تسخیر درآورده است.

دادستان قم به جنگ روایت‌ها اشاره کرد و گفت: امروز دشمنی‌ها علیه قوه قضائیه و مقابله با اغتشاشگران، از «نه به اعدام» گذشته و جای جلاد و شهید را عوض می‌کنند و ذهن‌ها را شستشو می‌دهند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان