اهدای ۶۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمندان استان قم در هفته بسیج
اهدای ۶۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمندان استان قم در هفته بسیج
سردار مهدی کبیری‌پور، جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) قم از اهدای ۶۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمندان استان در هفته بسیج خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سردار مهدی کبیری‌پور ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶۰۰ سری جهیزیه به نیابت از شهدا به نوعروسان نیازمند در استان قم در هفته بسیج اهدا خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه قم عنوان داشت: چند ایستگاه صلواتی با پیوست فرهنگی توسط بسیج دانش آموزی و بسیج محلات در برخی مناطق شهر قم برپا خواهد شد که علاوه بر ارائه خدمات، گزارشی از عملکرد بسیج نیز در این ایستگاه‌ها ارائه می‌شود و اجرای سرود و تئاتر نیز بخشی از برنامه‌ها در این مراکز است.

کبیری پور افزود: برنامه‌هایی در راستای زیست عفیفانه توسط حوزه بسیج بانوان استان قم در هفته بسیج برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در هفته بسیج فیلم‌های منتخب جشنواره عمار در مساجد و پایگاه‌های بسیج اکران می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قم با اشاره به افتتاح دفاتر مشاوره در پایگاه‌های بسیج گفت: این اقدام برای نخستین بار در استان قم اجرایی می‌شود تا در صورت موفق بودن، این طرح در سایر استان‌ها نیز اجرا شود.

سردار کبیری پور گفت: افتتاح نمایشگاه محصولات کارآفرینی بانوان با هدف معرفی الگوی اشتغال و عرضه محصولات تولید داخل از جمله برنامه‌های هفته بسیج در قم است.

وی ادامه داد: نمایشگاه تولیدات خانگی و صنایع دستی کارآفرینان بسیجی در مجتمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) به مدت ۵ روز برقرار خواهد شد که این نمایشگاه به همت بسیج مهندسین صنعت است.

جانشین فرمانده سپاه قم اضافه کرد: تجلیل از بسیجیان نخبه فرهنگی و حامیان طرح اکرام، تجلیل از فعالان حوزه فرهنگی، ترویج و افتتاح پایگاه‌های بسیج به خصوص پایگاه‌های بسیج خواهران از جمله دیگر برنامه‌های هفته بسیج در قم است.

وی گفت: پایگاه‌های تخصصی عفاف و حجاب به صورت کشوری در هفته بسیج افتتاح می‌شود و در استان قم نیز تعداد ۱۰ پایگاه تخصصی راه اندازی خواهد شد.

کبیری پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بافت قدیم، تعداد مساجد زیاد است اما در برخی از مناطق همانند پردیسان با کمبود مسجد مواجه هستیم و به تبع آن تعداد پایگاه‌های بسیج نیز اندک است.

وی ابراز داشت: ۳۶۰ هزار بسیجی در استان قم داریم که ۴۵ درصد آنان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که البته کمتر بودن تعداد آمار خانم‌ها نسبت به آقایان نیز ممکن است به دلیل کمبود پایگاه برای خواهران باشد.

کبیری پور در ادامه افزود: قرارگاه ۱۹ دی در سال ۹۸ شکل گرفت که سپاه عضو قرارگاه بود اما بعد از یکسال دفتر رهبر معظم انقلاب دستور دادند دبیری به سپاه قم واگذار شود.

جانشین فرمانده سپاه قم بیان داشت: کارگروه‌های مختلفی در ذیل این قرارگاه شکل گرفته که عمده اقدامات و برنامه‌ها در راستا و یا محوریت توجه به محلات است.

وی بیان داشت: تعداد ۷۰ خانه سبز در ۷۰ محله قم شکل گرفت که ۴ مرکز پشتیبان این خانه‌ها را حمایت و پشتیبانی می‌کنند که این تجربه موفقی کاری مشترک بین بسیج و دفتر تبلیغات اسلامی است.

کبیری پور اضافه کرد: خانه‌های اعتماد در مناطقی از قم که آمار معتادان زیاد است راه اندازی شده تا مشکلات این افراد و محلات برطرف شود.

وی عنوان داشت: ۲۵۰۰ نفر نیروی آموزش دیده در زمینه امر به معروف داریم که آموزش‌های تخصصی در این حوزه را دیده‌اند و کارت شناسایی برای آنان صادر شده است.

وی بیان داشت: موضوع اتباع خارجی نیز از سوی قرارگاه ۱۹ دی قم در قالب‌های مختلفی از جمله ارتباط با متنفذین اتباع دنبال می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قم تاکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی باید در این صحنه حضور فعالی داشته باشند که برخی از دستگاه‌ها پای کار نیستند و اقدامات آنان رضایت بخش نیست.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر