اهتمام نسل جوان نسبت به مطالعه کتاب‌هایی که درباره قیام ۱۹ دی نگارش شده است
اهتمام نسل جوان نسبت به مطالعه کتاب‌هایی که درباره قیام ۱۹ دی نگارش شده است

– اخبار استانها – حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عسکر دیرباز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم،اظهار داشت: سال ۵۶ مردم قم در حمایت از امام خمینی(ره) قیام کردند و پیشگامی مردم قم به رهبری روحانیت موضوع مسلمی است. وی با اشاره به قیام ۱۹ دی سال ۵۶، تصریح کرد: روزنامه اطلاعات علیه امام خمینی(ره) مقاله‌ای منتشر […]

– اخبار استانها –

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عسکر دیرباز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم،اظهار داشت: سال ۵۶ مردم قم در حمایت از امام خمینی(ره) قیام کردند و پیشگامی مردم قم به رهبری روحانیت موضوع مسلمی است.

وی با اشاره به قیام ۱۹ دی سال ۵۶، تصریح کرد: روزنامه اطلاعات علیه امام خمینی(ره) مقاله‌ای منتشر کرد، تعدادی از طلاب به همراه بازاریان به بیوت مراجع رفتند و مراجع تقلید حمایت خود را از امام راحل بیان کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ابعاد قیام ۱۹ دی و نقش مردم قم در این قیام باید برای جوانان تبیین شود، کتاب‌های زیادی درباره قیام ۱۹ دی نوشته‌ شده که باید مورد توجه نوجوانان و جونان عزیز قرار گیرد، شهدای این قیام در بهشت معصومه(س) به خاک سپرده شدند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: تاریخ انقلاب به‌ ویژه نقش مردم قم در انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین و برای آن‌ها بازگو شود تا کاملاً این موضوع را حس کنند که این انقلاب به‌ سادگی به دست نیامده و جوانان زیادی فداکاری و ایثار کردند.

دیرباز تصریح کرد: قیام مردم قم در ۱۹ دی‌ماه سال ۵۶ تداوم داشت و در مراسم چهلم این قیام مردم تبریز و سپس یزد قیام کردند و این موضوع در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی و آمدن امام راحل به میهن منتهی و انقلاب اسلامی شکل گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری نقش و جایگاه مردم قم در شکل‌گیری انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مردم قم در تظاهرات زیادی شرکت کردند و کوچه‌های خیابان چهارمردان شاهد درگیری‌های مردم با نیروهای ساواک بود، دریکی از کوچه‌های اطراف حرم مطهر شاهد بودم که گارد شاه به فرزند آیت‌الله خرعلی تیر شلیک کرد و در درگیری با رژیم شاه به شهادت رسید.